Hell's Kitchen

1,8 mln widzów oglądało „Hell’s Kitchen”

Logo programu Hell's Kitchen

Pierwszą edycję reality show „Hell’s Kitchen” oglądało w Polsacie średnio 1,79 mln widzów. Kanał w czasie emisji programu zajął trzecie miejsce w rynku, ale w grupie komercyjnej przegrał tylko z TVP2. Wpływy z reklam wyniosły 20,5 mln zł.

Logo programu Hell's Kitchen
Logo programu Hell’s Kitchen

Show „Hell’s Kitchen – Piekielna kuchnia” było można oglądać w Polsacie we wtorki o godz. 20:05, w okresie od 8 kwietnia do 10 czerwca. Format śledziło średnio 1,79 mln widzów, co przełożyło się na 11,83 proc. udziału w grupie 4+ oraz 18,76 proc. w grupie 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Największą widownią zgromadził dłuższy, finałowy odcinek programu, który we wtorek, 10 czerwca, obejrzało 2,02 mln osób. Jego udział w rynku wyniósł odpowiednio 15 proc. i 22,2 proc.

W czasie emisji „Hell’s Kitchen” Polsat zajął trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem była Dwójka, emitująca „Barwy szczęścia” i „M jak miłość”, co dało jej aż 32,34 proc. udziału. Minimalnie lepsza od Polsatu była także TVN, nadająca głównie „W11 – Wydział Śledczy” i „Na Wspólnej” (12,15 proc. udziału). Gorzej od Polsatu wypadła Jedynka („Pogoda”, „Chicago Fire”, filmy fabularne; 7,30 proc.).

W najważniejszej dla reklamodawców grupie komercyjnej Polsat zajął drugie miejsce, zaraz za TVP2. Stacji udało się wyprzedzić TVN i TVP1.

Wpływy reklamowe z 10 odcinków kulinarnego formatu wyniosły 20,5 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

Jesienią na antenie Polsatu znajdzie się druga edycja „Hell’s Kitchen”.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł