Tylko Muzyka 07

Dzikie Karty rozdane. Rootzmans i Paulina Czapla w finale „Tylko Muzyki 7”

Logo programu Tylko Muzyka

Laureaci Dzikich Kart wyłonieni. Słuchacze RMF FM i fani programu „Tylko Muzyka” na Facebooku awansowali 22-letnią Paulinę Czaplę i grupę Rootzmans do finału siódmej edycji widowiska.

Logo programu Tylko Muzyka
Logo programu Tylko Muzyka

Grupa Rootzmans awansowała dzięki Dzikiej Karcie od fanów programu na Facebooku. – Dziękujemy wszystkim, to dzięki Wam doszliśmy tak daleko. Możecie wierzyć albo nie, ale naprawdę jesteśmy wzruszeni i szalenie szczęśliwi, że tyle ludzi nas wspiera. To niesamowite! Występ finałowy dedykujemy Wam! – napisali na Facebooku muzycy Rootzmans po ogłoszeniu wyników.

Pochodząca z Włodowic grupa jak burza przeszła przez odcinek castingowy i półfinał „Must be the Music”, za każdym razem zbierając komplet pozytywnych ocen jurorów.

W półfinale Rootzmans zagrali przebój „Could You Be Loved” Boba Marleya. Pochwały zebrali szczególnie bracia Piotr (wokal,saksofon) i Paweł (perkusja) Świderscy. Ten drugi (14-latek) – w „Must be the Music” pojawił się w piątej edycji z grupą Ego Trip (awansowali do półfinału).

Rootzmans to rodzinna formacja. Za perkusjonalia odpowiada Mariusz Świderski, tata Piotra i Pawła, a na basie gra wujek braci – Damian Wilk. Skład uzupełniają Wiesław Foryś (klawisze) i Adrian Rał (gitara).

W finale „Tylko Muzyki” zobaczymy też Paulinę Czaplę, która awansowała głosami słuchaczy radia RMF FM.

Przypomnijmy, że w półfinale „Must be the Music” widzowie oddali więcej głosów na hiphopowe trio Sachiel oraz discopolowy zespół Piękni i Młodzi. Jurorzy byli zażenowani takim wynikiem głosowania, wyraźnie dając odczuć Paulinie, że to ją woleliby zobaczyć w finale.

Przed „Tylko Muzyką” Paulina Czapla zaliczyła już m.in. „Od przedszkola do Opola” (zaśpiewała u boku Edyty Górniak) i „Szansę na sukces” (w odcinku z grupą Coma, na czele której stoi Piotr Rogucki).

Szersza publiczność poznała ją w pierwszej edycji „X Factor” – na castingu zachwyciła porywającą wersją „Stop” Sam Brown, jednak nie przeszła ostrego sita (na tym etapie jurorzy odsiali także m.in. Dawida Podsiadłę czy Kacpra Sikorę – późniejszych laureatów odpowiednio drugiej edycji „X Factor” i czwartej odsłony „Mam Talent!”).

W finale „Must be the Music” wystąpią także Piękni i Młodzi, Sachiel, Kraków Street Band, The Sixpounder, duet PeterBeth, Janusz Cielecki, Dharni & K-Leah oraz Kasia Świątczak.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł