Idol

Aneta Sablik wygrała niemieckiego „Idola”

Aneta Sablik | fot. YouTube

Pochodząca z Bielska-Białej 24-letnia Aneta Sablik została laureatką 11 edycji programu „Deutschland Sucht Den Superstar”, czyli niemieckiej edycji „Idola”.

Aneta Sablik | fot. YouTube
Aneta Sablik | fot. YouTube

W sobotę, 3 maja, Aneta Sablik zdobyła główną nagrodę programu – 500 tys. euro, kontrakt płytowy i samochód. Jej rywalami w finale byli Meltem Acikgoez i Daniel Ceylan, ale to Polka zdobyła prawie 60 proc. głosów.

W finale Aneta zaśpiewała m.in. „If I Were A Boy” Beyonce, a zwycięstwo przyniósł jej własny utwór „The One”.

– „Idol” to była twoja wielka szansa i świetnie ją wykorzystałaś – mówił juror Dieter Bohlen, wokalista znany z Modern Talking.

Na pierwszym castingu w Kolonii Aneta pokonała blisko 60 tysięcy konkurentów. Po wejściu do trzydziestoosobowej grupy finałowej wyjechała na Kubę. W przeprowadzonej tam selekcji awansowała do najlepszej dziesiątki.

W drodze do finału Aneta śpiewała m.in. „I Want You Back” Jackson 5, „Best Thing I Never Had” Beyonce, „Ain’t No Other Man” Christiny Aguilery, „Wake Me Up” Avicii oraz „Survivor” Destiny’s Child.

Jej oficjalny profil na Facebooku polubiło już ponad 460 tysięcy fanów. Po wygranej wokalistka została zasypana gratulacjami z całego świata – pojawiają się wpisy po niemiecku, angielsku i po polsku.

Aneta Sablik do Niemiec wyjechała trzy lata temu. Przyjaciel rodziny, Kevin Zuber, szukał utalentowanej wokalistki – razem zaczęli tworzyć muzykę, a współpraca zawodowa zaowocowała miłością. Niedawno „Super Express” poinformował, że Polka przyjęła oświadczyny swojego chłopaka.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł