Twoja twarz brzmi znajomo

Katarzyna Skrzynecka zwyciężczynią pierwszej edycji show „Twoja twarz brzmi znajomo”

Katarzyna Skrzynecka | fot. Polsat

Zakończyła się emisja pierwszej edycji widowiska „Twoja twarz brzmi znajomo”. Zwyciężczynią reality show została Katarzyna Skrzynecka.

Katarzyna Skrzynecka | fot. Polsat
Katarzyna Skrzynecka | fot. Polsat

„Twoja twarz brzmi znajomo” była wiosenną nowością Polsatu. W rozrywkowym show osiem polskich gwiazd co tydzień wcielało się w znanych wykonawców muzycznych, naśladując nie tylko ich śpiew, ale też ruch sceniczny czy strój. Zwycięzcy odcinków swoje wygrane przeznaczali na cele charytatywne. Finał programu Polsat pokazał wczoraj. Zwyciężczynią została Katarzyna Skrzynecka.

Show nadawane było w soboty ok. godz. 22:00. Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, po pięciu odcinkach średnia oglądalność formatu wyniosła 2,98 mln widzów, co przełożyło się na 26,71 proc. udziału w grupie 4+ i 26,94 proc. w 16-49. Polsat w tym czasie był zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego.

Telewizja Polsat planuje jesienią pokazać drugą serię programu. – To absolutny hit wiosennego sezonu. Nie tylko w emisji premierowej, ale także w powtórkowej – mówi Nina Terentiew, wiceprezes Polsatu ds. programowych.

W drugiej edycji także wystąpić ma ośmiu uczestników. – Mam już wstępną listę artystów, którzy mogą pojawić się w programie. Najpierw jednak udadzą się oni na przesłuchania, by sprawdzić, czy potrafią śpiewać różnymi głosami i jakie są ich możliwości ruchowe – mówi Nina Terentiew.

Zapowiada, że w drugiej edycji nie zmieni się ani jury (w jego składzie są Małgorzata Walewska, DJ Adamus, Katarzyna Kwiatkowska i Paweł Królikowski), ani jego prowadzący (Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski).

Jesienią „Twoja twarz brzmi znajomo” najprawdopodobniej nadal będzie nadawana w soboty ok. godz. 22:00. – Dzięki emisji premier w zupełnie nowym wieczornym paśmie, bardzo dobre wyniki mają też odcinki powtórkowe, które oglądać można w niedzielne popołudnia – podkreśla Terentiew. Z danych telemetrycznych wynika, że udziały powtórek w grupie komercyjnej sięgały 18 proc.

Program „Twoja twarz brzmi znajomo” oparty jest na hiszpańskim formacie „Your Face Sounds Familiar”. Za jego produkcję wykonawczą odpowiada firma Endemol Polska.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł