Tylko Muzyka 07

„Tylko Muzyka 7” straciła milion widzów. Polsat przegrywa z TVP1

Logo programu Must Be the Music - Tylko muzyka

Pierwsze sześć odcinków siódmej edycji „Tylko Muzyki” oglądało średnio 2,77 mln widzów. Show Polsatu w porównaniu z nadawaną rok temu piątą odsłoną stracił milion oglądających, ale daje stacji drugie miejsce w rynku.

Logo programu Must Be the Music - Tylko muzyka
Logo programu Must Be the Music – Tylko muzyka

Siódma edycję „Tylko Muzyki” oglądać można w Polsacie w niedziele o godz. 20:00, począwszy od 2 marca. Pierwsze sześć odcinków show śledziło średnio 2,77 mln osób. Przełożyło się to na 16,13 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 18,19 proc. udziału w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W porównaniu do analogicznego okresu z zeszłego roku, show stracił milion widzów. Wówczas pierwsze sześć odcinków piątej odsłony „Tylko Muzyki” oglądało 3,77 mln osób, co przekładało się odpowiednio na 22,58 proc. oraz 27,08 proc. udziału.

Polsat w czasie emisji muzycznego programu jest wiceliderem rynku telewizyjnego. Pierwsze miejsce w tym czasie zajmuje TVP1, pokazująca kroniki sportowe, „Pogodę”, „Ranczo” oraz filmy fabularne, co daje jej 24,38 proc. udziału.

Dalej plasują się TVN („Lekarze” i „Project Runway”; 10,57 proc.) oraz TVP2 (gł. programy kabaretowe i serial „Sherlock”; 5,65 proc.).

Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupie komercyjnej, z tym że przewaga tam Jedynki nad Polsatem jest znikoma.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł