Twoja twarz brzmi znajomo

„Twoja twarz brzmi znajomo” hitem Polsatu

Logo programu Twoja twarz brzmi znajomo

Nowy show Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo” po trzech odcinkach ogląda średnio 2,85 mln widzów. W czasie emisji programu stacja jest zdecydowanym liderem rynku.

Logo programu Twoja twarz brzmi znajomo
Logo programu Twoja twarz brzmi znajomo

Program „Twoja twarz brzmi znajomo” emitowany jest w soboty około godz. 22:00, począwszy od 8 marca. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że po trzech odcinkach średnia oglądalność widowiska wyniosła 2,85 mln widzów, co przełożyło się na 25,22 proc. udziału w grupie 4+ i 25,49 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Najwięcej widzów zgromadził dotąd trzeci odcinek show, który obejrzało ponad 3 mln osób. Jego udział wyniósł aż 28,4 proc. w grupie wszystkich widzów i 28,7 proc. w grupie komercyjnej.

W czasie, gdy Polsat nadaje program „Twoja twarz brzmi znajomo”, stacja jest zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego. Druga pozycja należy do TVP1, emitującej wówczas filmy fabularne, co daje jej 12,76 proc. udziału w rynku. Na podium znajduje się też TVN (filmy; 10,59 proc.). Czwartą lokatę zajmuje TVP2 (również filmy; 7,10 proc.). Taka sama kolejność stacji jest w grupie komercyjnej.

„Twoja twarz brzmi znajomo” ma większą oglądalność i notuje wyższe udziały w rynku, niż nadawane w soboty i niedziele o godz. 20:00 w głównych stacjach muzyczne programy talent-search show jak „Tylko Muzyka 7” Polsatu, „X Factor 4” TVN i „The Voice of Poland 4” TVP2.

– Spodziewałem się dobrego wyniku, ponieważ od początku wiedzieliśmy, że tego typu rozrywka jest bardzo atrakcyjna dla widzów. Program jest w tej chwili produkowany i emitowany w 35 krajach na świecie, w wielu z nich jest prawdziwym hitem. Można powiedzieć, że jest to „sprawdzona” nowość – mówi Ryszard Sibilski, szef firmy Endemol Polska, producenta wykonawczego show.

– Nie jest to kolejny talent-show ani kabaret, a jednak jest to program muzyczny z dużą dawką humoru i emocji, bo przecież nasze gwiazdy walczą o wygraną na cele charytatywne. Cieszy mnie to, ze polski widz docenił tego typu zabawę, która ma szlachetny cel – dodaje Sibilski.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł