Survivor 28: Cagayan

Finał „Survivor: Cagayan” przesunięty na środę

Jeff Probst, prowadzący Survivor | fot. CBS

Tej wiosny, po raz pierwszy od 12 lat, finał reality show „Survivor 28: Cagayan” nie zostanie wyemitowany w niedzielę. Stacja CBS zdecydowała właśnie, że kulminacyjny odcinek reality show zostanie wyemitowany w środę, 21 maja.

Jeff Probst, prowadzący Survivor | fot. CBS
Jeff Probst, prowadzący Survivor | fot. CBS

W 2000 roku finał pierwszej edycji „Survivor” wyemitowano w środę. Począwszy od drugiego sezonu („Survivor: The Australian Outback”) emisję show przeniesiono na czwartek – w tym też dniu wyemitowano finał programu.

W 2002 roku emisję finałowego odcinka czwartej edycji („Survivor: Marquesas”) przeniesiono po raz pierwszy na niedzielę. Jednak jeszcze w tym samym roku ostatni epizod piątej edycji („Survivor: Thailand”) ponownie wyemitowano w czwartkowym paśmie.

Począwszy od szóstej odsłony reality show („Survivor: The Amazon”), wyemitowanej w roku 2003, wszystkie finałowe odcinki „Survivor” były emitowane w niedzielne wieczory. Aż do teraz.

W tym roku, po raz pierwszy od 12 lat, finał „Survivor” zostanie wyemitowany w środku tygodnia – w środę, 21 maja.
Tego samego dnia stacja FOX wyemituje finał kolejnej edycji amerykańskiego „Idola”.

Stacja CBS nie podała oficjalnej przyczyny zmiany dnia emisji finału. Nieoficjalnie przyczyny upatruje się w starcie Olimpiady i tym samym podjęciu próby uniknięcia spadku oglądalności.

Poprzedni artykułNastępny artykuł