Twoja twarz brzmi znajomo

Startuje show „Twoja twarz brzmi znajomo”

Jurorzy programu Twoja twarz brzmi znajomo | fot. Polsat

Startuje nowy show Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym wyzwaniem dla gwiazd będzie jak najwierniejsze przeistoczenie się w największe ikony światowej sceny muzycznej.

Jurorzy programu Twoja twarz brzmi znajomo | fot. Polsat
Jurorzy programu Twoja twarz brzmi znajomo | fot. Polsat

W pierwszej edycji wystąpią Julia Pietrucha, Katarzyna Skrzynecka, Mariusz Totoszko, Bilguun Ariunbaatar, Agnieszka Włodarczyk, Paulla, Artur Chamski i Paweł Tucholski.

500 milionów widzów nie może się mylić, a właśnie tyle osób oglądało w Chinach show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” („Your Face Sounds Familiar”), który właśnie wkracza na antenę Telewizji Polsat. Show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” w każdym z krajów, w którym został zrealizowany, osiągnął wysokie wyniki oglądalności. Co więcej każda ze stacji, która zakupiła format, realizuje kolejne edycje. Do dziś na całym świecie powstało ich już 65. Na razie rekordzistami są Chińczycy (5 edycji), ale szybko gonią ich Rumuni (4 edycje), Hiszpanie, Włosi i Portugalczycy (po 3 sezony).

Skąd ten sukces? Z tego, że wszyscy, niczym kultowy inżynier Mamoń z „Rejsu”, lubimy te piosenki, które już znamy. W „Your Face Sounds Familiar” usłyszymy je w perfekcyjnym wykonaniu. Na ekranie pojawią się ikony światowej i polskiej sceny muzycznej: Michael Jackson, Madonna, Freddie Mercury, Tina Turner, Violetta Villas czy Rihanna. Po raz pierwszy w historii telewizji na jednej scenie pojawią się gwiazdy i przeboje Maryli Rodowicz, Stevie Wondera, Krzysztofa Krawczyka, Lady Gagi i wielu innych. Zadaniem uczestników „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” będzie jak najwierniej wcielić się w wielkich artystów. Liczyć się będzie nie tylko sposób wykonania piosenki, ale też strój, makijaż czy ruch sceniczny.

Nad niecodzienną metamorfozą uczestników będzie pracował sztab ludzi. Z tremą, sceną oraz jurorami każda z gwiazd będzie musiała zmierzyć się sama i to aż ośmiokrotnie, za każdym razem wcielając się w inną wielką postać światowej sceny muzycznej.

Co najważniejsze w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” rywalizacja nie będzie najistotniejsza. Liczyć się będzie dobra zabawa i cel, na który zwycięzcy poszczególnych odcinków oraz finału przeznaczą wygraną. Może to być wsparcie finansowe chorej osoby, pomoc dla wybranego domu dziecka, czy schroniska dla zwierząt.

W pierwszej edycji programu wystąpią Julia Pietrucha, Katarzyna Skrzynecka, Mariusz Totoszko, Bilguun Ariunbaatar, Agnieszka Włodarczyk, Paulla, Artur Chamski i Paweł Tucholski. Występy oceniać będzie czteroosobowe jury w którym zobaczymy światowej sławy mezzosopranistkę Małgorzatę Walewską, aktorkę i artystkę Katarzynę Kwiatkowską, aktora Pawła Królikowskiego oraz wizjonera polskiej sceny klubowej DJ-a Adamusa.

Program poprowadzi męski duet Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor.

Show „Twoja twarz brzmi znajomo” można będzie oglądać na antenie telewizji Polsat w soboty po wieczornym filmie, około godziny 22:00 (od 8 marca).

Poprzedni artykułNastępny artykuł