Warsaw Shore

„Warsaw Shore” znokautowało konkurencję. Będzie druga edycja?

Uczestnicy Warsaw Shore | fot. MTV Polska

Reality show „Warsaw Shore” oglądało w MTV Polska średnio 178 tys. osób. W czasie emisji programu kanał pod względem oglądalności znokautował konkurencję.

Uczestnicy Warsaw Shore | fot. MTV Polska
Uczestnicy Warsaw Shore | fot. MTV Polska

„Warsaw Shore”, polska edycja amerykańskiego „Jersey Shore”, zadebiutowało na antenie MTV Polska 10 listopada 2013 roku. Wtedy widzowie mogli zobaczyć pierwszy odcinek opowieści o młodych ludziach, którzy na miesiąc zamieszkali w willi pod Warszawą. Premierowe odcinki nadawane było w niedziele o godz. 23:00 aż do 2 lutego. Gromadziły one przed telewizorami średnio 178 tys. widzów, co dało stacji 2,26 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów oraz 3,50 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Najwięcej widzów (277 tys. osób) obejrzało ósmy odcinek „Warsaw Shore”, nadany 29 grudnia 2013 roku. Na drugiej pozycji znalazł się finałowy odcinek z 19 stycznia tego roku, z oglądalnością na poziomie 266 tys. widzów.

– To niesamowity wynik, biorąc pod uwagę, że MTV to kanał tematyczny o ograniczonym zasięgu. Ekipę z Warszawy pokochali internauci, a ulubione teksty bohaterów przeszły do języka potocznego, nie tylko młodego pokolenia. Wszystko to przerosło nasze oczekiwania – mówi Jerzy Dzięgielewski, szef MTV Polska.

W paśmie nadawania premierowych odcinków formatu kanał MTV Polska był zdecydowanym liderem wśród stacji dla młodzieży. Na drugim miejscu z 0,41 proc. udziału uplasowała się muzyczna Eska TV, która dostępna jest w naziemnej telewizji cyfrowej. Kolejne lokaty zajęły Viva Polska (0,31 proc.) i 4fun.tv (0,29 proc.). Z kolei w grupie komercyjnej Eska TV miała 0,60 proc. udziału, 4fun.tv – 0,53 proc., a Viva Polska – 0,35 proc.

Średnia oglądalność wszystkich emisji „Warsaw Shore” (premiery wraz z licznymi powtórkami, emitowanymi nawet kilka razy dziennie) w okresie od 10 listopada 2013 roku do 2 lutego 2014 roku wyniosła 38 tys. osób, co przełożyło się odpowiednio na 0,52 proc. oraz 0,87 proc. udziału. Dla porównania, średni dobowy udział MTV Polska w tym samym okresie kształtował się na poziomie 0,13 proc. oraz 0,25 proc.

– Nie wiem czy program „Warsaw Shore” coś zmienił w polskiej telewizji. Chyba musiałby być emitowany na którejś z dużych anten ogólnokrajowych, by mieć tak silne przełożenie na rzeczywistość – mówi Dzięgielewski. – Mam jednak nadzieję, że wniósł odrobinę autentyczności i dystansu do naszej bardzo poważnej i często sztucznie wykreowanej rzeczywistości medialnej. Zastanawiamy się nad drugim sezonem – dodaje.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł