Twoja twarz brzmi znajomo

Program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wiosną w Polsacie

Logo Telewizji Polsat

Wiosną telewizja Polsat pokaże widzom nowy reality show pt. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, który poprowadzą Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski. Na czym polega widowisko?

Logo Telewizji Polsat
Logo Telewizji Polsat

W nowym formacie występować będą polscy artyści, którzy będą musieli zaśpiewać piosenki zagranicznych wykonawców. – W tym programie chodzi o to, aby jak najwierniej wcielić się w gwiazdy, których utwory się wykonuje. Liczy się nie tylko sposób wykonania piosenki, ale też strój, makijaż, ruch sceniczny, gest danej gwiazdy znany z teledysków czy koncertów – mówi Nina Terentiew, wiceprezes Telewizji Polsat ds. programowych.

Wśród uczestników programu znajdą się m.in. Katarzyna Skrzynecka, Mariusz Totoszko z zespołu Volver, Bilguun Ariunbaatar czy Julia Pietrucha (pełna lista nie jest jeszcze znana). Każdy z artystów pojawi się we wszystkich ośmiu odcinkach show, wcielając się za każdym razem w inną gwiazdę.

Występy i metamorfozy uczestników oceniać będzie czteroosobowe jury. W jego składzie znajdą się aktor Paweł Królikowski, artystka kabaretowa Katarzyna Kwiatkowska, DJ Adamus i międzynarodowa diwa operowa Małgorzata Walewska. Będą oni przyznawać punkty za każdy występ uczestnika. Zwycięzca każdego odcinka otrzyma nagrodę pieniężną, którą w całości przekaże potrzebującej osobie.

Bardzo duża kwota pieniężna przeznaczona będzie też dla triumfatora całej edycji. Ona również trafi na wybrany przez niego cel charytatywny.

Show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” poprowadzą Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski. Od strony muzycznej nad projektem czuwać będzie Zygmunt Kukla wraz z orkiestrą oraz zespół trenerów muzycznych i choreografów. Program wyprodukuje Endemol Polska, zaś reżyserią zajmie się Rolf Meterm, twórca największych światowych hitów Endemola. Polskim reżyserem został Bolesław Pawica.

Telewizja Polsat zdecydowała, że format nadawany będzie w sobotnie wieczory ok. godz. 22:00. Nie będzie tym samym konkurować z talent-search show „X Factor 4” i „The Voice of Poland 4”, nadawanymi dwie godziny wcześniej w TVN i TVP2. – W tym programie nie ma „walki na noże”, bo to czysty entertainment, w którym chodzi o to, aby rozbawić publiczność zgromadzoną przed telewizorami, zaś z drugiej strony zrobić coś dobrego dla innych – uzasadnia dyrektor programowa Polsatu.

Program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oparty jest na hiszpańskim formacie „Your Face Sounds Familiar”, zrealizowanym dotąd w 23 krajach świata – m.in. w Chinach, Rumunii, Włoszech, Portugalii, Wielkiej Brytanii czy Grecji. – Program wszędzie odnosił taki sukces, że w każdym z krajów, w których nadawano show, trwają prace nad kolejnymi seriami. Do dziś powstało ich już 65 – wylicza Nina Terentiew.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł