Projektanci na start

Finał „Projektantów na start”. Reality show oglądało 16,5 tys. widzów

Logo programu Projektanci na start

Premierowe odcinki modowego talent-search show „Projektanci na start” w FOX Life oglądało średnio tylko 16,5 tys. widzów. Program zanotował wyższy udział od średniego dobowego udziału stacji, ale daleko mu było do hitów kanału.

Logo programu Projektanci na start
Logo programu Projektanci na start

Show „Projektanci na start” na antenie FOX Life było można oglądać w środy o godz. 22:00, w okresie od 30 października 2013 roku do 15 stycznia 2014 roku. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średnia oglądalność 12 odcinków pierwszej edycji programu wyniosła 16,5 tys. widzów. Przełożyło się to na 0,14 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 0,18 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Największym zainteresowaniem cieszył się szósty odcinek formatu, pokazany 4 grudnia 2013 roku. Oglądało go 28,9 tys. osób. To jednak kilka razy mniej, niż gromadziły najpopularniejsze amerykańskie seriale emitowane przez stację. Topowy odcinek „Chirurgów”, nadany 9 stycznia, obejrzało aż 186 tys. widzów, a „Zaklinacza dusz” (16 lutego) – 104 tys. osób.

Z danych telemetrycznych wynika, iż program notował lepsze wyniki niż średnie dobowe udziały FOX Life, które w okresie od 30 października 2013 roku do 15 stycznia 2014 roku kształtowały się na poziomie odpowiednio 0,08 proc. oraz 0,12 proc.

Natomiast średnia widownia wszystkich dotychczasowych emisji „Projektantów na start” (zarówno premierowych jak i powtórkowych) wyniosła 10,4 tys. widzów, co zapewniło stacji odpowiednio 0,09 proc. i 0,11 proc. udziału.

Nadawca na razie nie chce komentować wyników oglądalności programu – do przyszłego tygodnia emitowane są jeszcze powtórki finałowego odcinka.

Format „Projektanci na start” był pierwszym modowym reality show w Polsce. W programie rywalizowali projektanci mody. W jury zasiadali Aneta Kręglicka, Marek Straszewski i Mona Kinal. Program prowadziła Marcelina Zawadzka.

Zwycięzcą widowiska został Pjotr Górski, który wygrał m.in. kurs projektowania w Istituto Europeo Di Design w Mediolanie, umowę ze sklepem Mostrami.pl oraz szansę zaprezentowania swojej kolekcji podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł