Idol, The Voice, The X Factor

USA: zbliża się premiera „American Idol 13” i „The Voice 6”. Koniec „The X Factor”?

Prowadzący i jury trzeciej amerykańskiej edycji The X Factor | fot. Jethro Nededog

Zbliżają się premiery „American Idol” i „The Voice” – sztandarowych programów dwóch amerykańskich stacji telewizyjnych NBC i FOX. Jednocześnie FOX zaczyna mówić o możliwości zdjęcia z anteny reality show „The X Factor”, który w minionym sezonie przegrywał walkę o widza z widowiskiem „Survivor” stacji CBS.

Prowadzący i jury trzeciej amerykańskiej edycji The X Factor | fot. Jethro Nededog
Prowadzący i jury trzeciej amerykańskiej edycji The X Factor | fot. Jethro Nededog

Premiery „American Idol” i „The Voice” zostaną rozbite na dwa dni.

Debiut „American Idol 13” będzie można zobaczyć już dziś – w środę, 15 stycznia, a także w czwartek, 16 stycznia na antenie stacji FOX. Show poprowadzi Ryan Seacrest, a uczestników oceniać będą Jennifer Lopez, Keith Urban, Harry Connick Jr. oraz Randy Jackson.

Z kolei premierę „The Voice 6” będzie można zobaczyć w poniedziałek, 24 lutego i we wtorek, 25 lutego na antenie NBC. Jako prowadzącego ponownie zobaczymy Carsona Daly’a. W jury zasiądą Adam Levine, Blake Shelton, Shakira i Usher.

Tymczasem pojawiły się pierwsze głosy, że w reality show „The X Factor” może nie doczekać się czwartego sezonu. Po sromotnej klęsce w zderzeniu z konkurencyjnym „Survivor” stacji CBS, włodarze kanału FOX rozważają zaprzestanie dalszej produkcji formatu.

Odpowiedzialny za programy rozrywkowe Kevin Reilly ze stacji FOX dał jasno do zrozumienia, że losy „The X Factor” stoją pod znakiem zapytania.

– Wyniki oglądalności nie były takie, jakbyśmy sobie życzyli. Ale „The X Factor” to wciąż marka nr 1 na całym świecie – powiedział. – Jeśli program powróci, z pewnością nie w takim kształcie jak dotychczas. Póki co nie podjęliśmy żadnej decyzji – dodał.

Poprzedni artykułNastępny artykuł