Warsaw Shore

Średnio 160 tys. widzów ogląda „Warsaw Shore”

Uczestnicy Warsaw Shore | fot. MTV Polska

Reality show „Warsaw Shore” po siedmiu odcinkach gromadzi średnio 160 tys. widzów, dystansując ofertę innych stacji muzycznych i młodzieżowych. Udział programu jest kilkanaście razy wyższy od średnich wyników MTV.

Uczestnicy Warsaw Shore | fot. MTV Polska
Uczestnicy Warsaw Shore | fot. MTV Polska

Premierowe odcinki „Warsaw Shore” oglądać można na antenie MTV Polska w niedziele o godz. 23:00, począwszy od 10 listopada. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że po siedmiu tygodniach emisji reality show gromadzi średnio 160 tys. widzów, co daje stacji MTV Polska 2,16 proc. udziału w grupie wszystkich oglądających oraz 6,51 proc. w docelowej dla stacji grupie widzów w wieku od 13 do 29 lat.

Dotąd najwięcej widzów obejrzało czwarty odcinek „Warsaw Shore”, nadany 1 grudnia, który zgromadził przed telewizorami aż 211 tys. osób. Gościnnie pojawił się w nim były piłkarz Radosław Majdan. Na drugiej pozycji znalazł się siódmy odcinek z 22 grudnia, z oglądalnością na poziomie 185 tys. widzów.

Program notuje też 17 razy wyższy udział od średniego dobowego udziału MTV, który w okresie od 10 listopada do 22 grudnia wynosił 0,13 proc. Natomiast w grupie 13-29 „Warsaw Shore” ma udział 14 razy większy od średniej dla stacji (0,48 proc.).

W paśmie nadawania premierowych odcinków „Warsaw Shore” kanał MTV Polska jest zdecydowanym liderem wśród stacji telewizyjnych dla młodzieży. Na drugim miejscu, z udziałem wynoszącym już tylko 0,31 proc., plasuje się muzyczna Eska TV, która dostępna jest w naziemnej telewizji cyfrowej. Kolejne lokaty zajmują 4fun.tv (0,26 proc.) i Viva Polska (0,27 proc.). Taka sama jest kolejność kanałów w grupie widzów w wieku od 13 do 29 lat, gdzie Eska TV ma 1,52 proc. udziału, 4fun.tv – 0,82 proc., a Viva Polska – 0,71 proc.

Reality show „Warsaw Shore” opowiada o przygodach grupy młodych Polaków – czterech kobiet i czterech mężczyzn. Przez cały październik kamery towarzyszyły im w domu oraz podczas imprez. Producentem wykonawczym programu jest Golden Media Polska.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł