Survivor 27: Blood vs Water

Finał „Survivor 27: Blood vs Water”. Kto wygrał?

Kadr z finału 27 edycji Survivor | fot. CBS

Wczoraj w USA zakończyła się 27 edycja „Survivor” pt. „Krew kontra Woda”. W programie na żywo wyłoniono Jedynego Ocalałego i zarazem zdobywcę miliona dolarów. Kto wygrał?

Kadr z finału 27 edycji Survivor | fot. CBS
Kadr z finału 27 edycji Survivor | fot. CBS

W „Survivor 27: Krew kontra woda” wzięli udział powracający gracze oraz ich bliscy, podzieleni na dwa rywalizujące ze sobą plemiona – łącznie 20 osób. Widowisko było realizowane w maju i czerwcu tego roku na Filipinach, na wyspie Paulaui – Cagayan, a emisję rozpoczęto 18 września.

Reality show po raz pierwszy w historii rozpoczął się od dnia „zero” – 10 par uczestników zostało porzuconych w dżungli, w samym środku nocy, w oddalonych od siebie miejscach. Gdy uczestnicy wreszcie się odnaleźli – natychmiastowo zostali podzieleni na dwa rywalizujące ze sobą plemiona: powracających graczy (plemię Galang) i ich bliskich (plemię Tadhana).

Bardzo szybko każde z plemion musiało wykluczyć spośród siebie jedną osobę. Ci uczestnicy trafili na Wyspę Odkupienia i stanęli do walki o możliwość powrotu do gry. Gdy na Wyspie znalazło się trzech graczy, stawali oni do pojedynku, w którym osoba, która zajęła ostatnie miejsce, została ostatecznie wyeliminowana z programu. Z kolei osoba, która zajęła pierwsze miejsce w pojedynku, otrzymywała możliwość przekazania jednemu z uczestników wskazówki z informacją o miejscu położenia Ukrytego Immunitetu.

Ponadto uczestnicy, którzy trafili na Wyspę Odkupienia, mogli powrócić do gry za sprawą swoich bliskich – jeśli tylko ci zgodzili się poświęcić i oddać im miejsce w programie, a samemu udać się na Wyspę Odkupienia. Jakby tego było mało, powracający gracze i ich bliscy mogli każdorazowo zamieniać się miejscami tuż przed pojedynkami na Wyspie Odkupienia.

Wczoraj w Los Angeles odbył się finał 39-dniowych zmagań 20 śmiałków na wyspach Caramoan na Filipinach. Do ścisłego finału dotarli: Gervase Peterson (uczestnik „Survivor: Borneo”), Tyson Apostol (brał udział w „Survivor 18: Tocantins, The Brazilian Highlands” i „Survivor 20: Heroes vs Villains”) i Monica Culpepper (uczestniczka „Survivor 24: One World”).

Finaliści Survivor 27: Blood vs Water | fot. CBS
Finaliści Survivor 27: Blood vs Water | fot. CBS

W finałowym głosowaniu 8-osobowe jury musiało zdecydować, komu przyznać milion dolarów i tytuł Jedynego Ocalałego. Wyniki odczytano w programie na żywo. Decyzją sędziów zwycięzcą „Survivor 27: Blood vs Water” został Tyson Apostol, na którego oddano 7 głosów (1 głos otrzymała Monica, nikt nie zagłosował na Gervase’a).

W tym sezonie – w przeciwieństwie do poprzednich edycji „Survivor” – żadnemu z zawodników nie wręczono nagrody publiczności w wysokości 100 tys. dolarów.

Przypomnijmy, że podtytuł zakończonego wczoraj sezonu „Survivor” nawiązywał do niemieckiego przysłowia: „Blut ist dicker als Wasser”, mającego swój odpowiednik również w anglojęzycznych krajach jako „Blood is thicker than water”. Przysłowie mówi, iż „Krew jest gęstsza niż woda”, co oznacza przekładanie więzi rodzinnych ponad inne relacje, zawarte między niespokrewnionymi osobami.

Wiosną przyszłego roku stacja CBS wyemituje 28 edycję programu, pt. „Survivor 28: Cagayan”. Więcej szczegółów na temat nowej edycji możecie przeczytać tutaj.

O „Survivor” możecie porozmawiać na łamach naszego forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł