Mam Talent! 6

Szósty sezon „Mam Talent!” stracił 800 tys. widzów. Możliwa siódma edycja

Finaliści szóstej edycji Mam Talent z jury i prowadzącymi | fot. TVN

Szóstą edycję „Mam Talent! 6” oglądało w TVN średnio 3,17 mln osób. Program w porównaniu do piątej edycji stracił aż 810 tys. widzów, ale TVN w czasie emisji show pozostała zdecydowanym liderem rynku. Wpływy z reklam wyniosły 74,22 mln zł.

Finaliści szóstej edycji Mam Talent z jury i prowadzącymi | fot. TVN
Finaliści szóstej edycji Mam Talent z jury i prowadzącymi | fot. TVN

Szósty sezon „Mam Talent!” na antenie TVN było można oglądać w soboty o godz. 20:00 w okresie od 7 września do 30 listopada. Średnia widownia wyniosła 3,17 mln osób, co przełożyło się na 21,43 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 23,92 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Największą publiczność zgromadził szósty odcinek formatu, który zanotował 3,52 mln oglądających.

W porównaniu do analogicznego okresu 2012 roku program stracił 810 tys. widzów. Piąty sezon formatu oglądało średnio 3,98 mln osób, a udział TVN wynosił odpowiednio 27,07 proc., przy 31,29 proc. udziału.

„Mam Talent!” w swoim paśmie emisji pozostał jednak zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego. Drugie miejsce zajęła TVP1, która miała 14,84 proc. udziału. Stacja ta w tym czasie emitowała serwis pogodowy, serial „Komisarz Alex” oraz filmy fabularne. Trzecia była TVP2 („The Voice of Poland 3”; 12,40 proc.), a czwarty – Polsat (pasmo filmowe; 12,33 proc.).

W grupie komercyjnej przewaga TVN nad konkurentami była większa. Drugie miejsce należało tutaj do Polsatu, a dalej uplasowały się Dwójka i Jedynka.

Wpływy z reklam przy emisji „Mam Talent! 6” wyniosły 74,22 mln zł. W porównaniu do piątej edycji wzrosły one o ok. 4,8 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

– Wyniki „Mam Talent!” były nieco gorsze niż przed rokiem, ale nadal jest to najchętniej oglądany talent-search show na rynku. Nie przesądzamy jeszcze decyzji, ale mam nadzieję, że zobaczymy kolejny sezon jesienią 2014 roku – mówi Bogdan Czaja, wicedyrektor programowy TVN.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł