Bitwa o dom 2

Druga edycja „Bitwy o dom” liderem w grupie komercyjnej. Będzie trzeci sezon

Jury programu Bitwa o dom | fot. TVN

Druga edycja „Bitwy o dom” gromadziła średnio 1,65 mln oglądających. TVN w czasie emisji programu zajęła trzecie miejsce w całym rynku, ale w grupie komercyjnej była liderem.

Jury programu Bitwa o dom | fot. TVN
Jury programu Bitwa o dom | fot. TVN

Program „Bitwa o dom 2” na antenie TVN pokazywany był w środy o godz. 21:30, w okresie od 4 września do 27 listopada. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że drugą edycję reality show oglądało średnio 1,65 mln osób, przy udziale wynoszącym 12,58 proc. wśród wszystkich widzów i 15,29 proc. w grupie komercyjnej.

Pierwsza odsłona „Bitwy o dom”, nadawana wiosną tego roku w niedziele o godz. 10:55, cieszyła się oglądalnością wynoszącą 1,23 mln widzów, przy udziale na poziomie 13,08 proc. w grupie 4+ i 17,42 proc. w grupie 16-49.

W czasie nadawania programu stacja TVN zajmowała trzecią lokatę w rynku telewizyjnym. Liderem była Dwójka, emitująca wówczas końcówkę „Na dobre i na złe” oraz filmy fabularne, co dało jej 14,56 proc. udziału. Na drugiej pozycji uplasowała się Jedynka (filmy fabularne i mecze Ligi Mistrzów; 13,97 proc.). Gorzej od TVN wypadł Polsat („Top Chef” i filmy; 10,95 proc.).

Natomiast w grupie komercyjnej kanał TVN był już liderem, a dalej uplasowały się Polsat, TVP2 oraz TVP1.

Wpływy z reklam przy emisji „Bitwy o dom 2” wyniosły 25,94 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

– Jesteśmy zadowoleni z wyników oglądalności programu. Wszystko wskazuje na to, że wiosną w TVN pojawi się kolejna edycja – mówi Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN. Stacja już zachęca rodziny do zgłaszania się do kolejnego sezonu.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł