Projektanci na start

Ruszyła emisja show „Projektanci na start”

Logo programu Projektanci na start

Wczoraj w stacji FOX Life wystartował pierwszy modowy show w Polsce pt. „Projektanci na start”. W programie zadaniem uczestników będzie stworzenie własnej kolekcji i zorganizowanie pokazu.

Logo programu Projektanci na start
Logo programu Projektanci na start

Program „Projektanci na start” ma wprowadzić widzów za kulisy świata profesjonalnej mody i otworzyć nowe możliwości przed młodymi polskimi projektantami. To show dla ludzi zdolnych, odważnych i kreatywnych. Na razie tworzą oni dla wąskiego grona odbiorców, ale marzą, by trafić do czołówki świata mody. Teraz mają szanse sprawdzić swoje umiejętności i tworzyć kreacje pod okiem ekspertów z branży.

– Starałam się być jurorem sprawiedliwym, takim, któremu nic nie umknie i który każdemu uczestnikowi poświęci czas i da szansę, próbując odkryć potencjał, który ten człowiek ma w sobie. Byłam także jurorem wymagającym, bo wymagający jest rynek i wymagający są klienci – zdradza Mona Kinal, jurorka programu.

Projektanci spotkali się w Łodzi, w sercu polskiej mody. Tu będą się uczyć pracować w zespole, tworzyć sesje zdjęciowe, a także organizować autorskie pokazy mody. W programie jurorzy ( Aneta Kręglicka, Mona Kinal i Marek Straszewski) ocenią nie tylko talent i umiejętność projektowania, ale również inne kompetencje, niezbędne do bycia wiodącym projektantem.

– To też mnie bardzo mocno budowało i cieszyło, że mamy tylu zdolnych i wspaniałych ludzi, z osobowością, ale też zdeterminowanych, ambitnych i gotowych na to, żeby profesjonalnie zaistnieć na rynku modowym – ocenia Kinal.

Jurorka liczy na to, że program zdobędzie uznanie widzów, bo pokazuje świat mody w każdym aspekcie. – Moda to nie tylko okładki, pokazy i cały ten blichtr. To ciężka praca każdego dnia, rywalizacja, proces twórczy, ale też sprzedaż, o której trzeba myśleć, komunikacja, prezentacja, klient. Z tym wszystkim trzeba się borykać i rzeczywiście to możemy zobaczyć. Ale jednocześnie to program o polskiej modzie, który pokaże, że jest rzeczywiście świetna, nowatorska, dobrej jakości i świeża – dodaje.

Zmagania uczestników będzie można śledzić przez 12 tygodni. Wśród nagród przewidziano m.in. pokaz kolekcji podczas 10. edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi, kontrakt z Mostrami.pl, promocja na łamach magazynu „InStyle” oraz udział w czterotygodniowym kursie w mediolańskim Istituto Europeo Di Design.

Show prowadzi Miss Polonia 2011 Marcelina Zawadzka.

Widowisko można oglądać w każdą środę o godz. 22:00 na antenie FOX Life.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł