Seriale

„Wawa Non Stop” w zimowej ramówce TVN

Bohaterowie serialu Wawa Non Stop | fot. TVN

Po ośmiu tygodniach emisji „Wawa Non Stop” gromadzi średnio milion widzów, cały czas mniej od konkurencji. Oglądalność produkcji jednak powoli rośnie. Bogdan Czaja, wiceszef programowy TVN, zapowiada, że serial będzie nadawany również w ramówce zimowej.

Bohaterowie serialu Wawa Non Stop | fot. TVN
Bohaterowie serialu Wawa Non Stop | fot. TVN

„Wawa Non Stop” emitowana jest w TVN od ponad ośmiu tygodni w dni powszednie o godz. 18:00. W tym czasie telenowela hybrydowa gromadziła przed telewizorami średnio 1,01 mln widzów przy udziale na poziomie 9,41 proc. w grupie 4+ i 11,78 proc. w grupie 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W pierwszych czterech tygodniach widownia serialu kształtowała się średnio na poziomie 991 tys. osób, przy udziale wynoszącym odpowiednio 9,64 proc. i 11,73 proc. Natomiast w kolejnych czterech tygodniach oglądalność „Wawy Non Stop” wzrosła do 1,03 mln widzów, jej udział w 4+ spadł do 9,20 proc., ale w najważniejszej dla reklamodawców grupie 16-49 udział wzrósł do 11,84 proc.

– Obserwujemy powolny wzrost oglądalności, w miniony poniedziałek zanotowaliśmy już udział na poziomie 14 proc. – mówi Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN. – Cały czas zmieniamy zespół i pracujemy nad systemem produkcji – dodaje.

Telewizja TVN zdecydowała już, że serial będzie nadawany na antenie również w zimowej ramówce, w której dominują powtórki. – Nie zakładamy przerw w emisji „Wawy Non Stop” podobnie jak w przypadku „Na Wspólnej”, chociaż to inna formuła. Nie chcemy oddawać pola konkurencji – podkreśla Czaja.

Z danych telemetrycznych wynika, że w analogicznym okresie 2012 roku w paśmie emisji „Wawy Non Stop TVN oglądało 2,18 mln osób, a udział stacji wynosił 19,72 proc. w grupie 4+ i 19,15 proc. w grupie 16-49. Stacja nadawała wówczas serial „Ukryta prawda”, który obecnie oglądać można o godz. 15:00.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł