X Factor 4

Ruszają castingi do czwartej edycji „X Factor”

Czesław Mozil, Tatiana Okupnik i Kuba Wojewódzki jako jurorzy X Factor | fot. G.Press

Wiosną przyszłego roku stacja TVN wyemituje czwartą edycję programu „X Factor”. Niebawem ruszają castingi do widowiska, a producenci zapowiadają niewielkie zmiany w formule show.

Czesław Mozil, Tatiana Okupnik i Kuba Wojewódzki jako jurorzy X Factor | fot. G.Press
Czesław Mozil, Tatiana Okupnik i Kuba Wojewódzki jako jurorzy X Factor | fot. G.Press

To już pewne. Wiosną przyszłego roku stacja TVN wyemituje czwartą edycję programu „X Factor”. Castingi do widowiska zostaną zorganizowane w grudniu w 4 miastach Polski: we Wrocławiu (7 grudnia), Zabrzu (8 grudnia), Gdańsku (13 grudnia) i w Warszawie (15 grudnia).

Po raz pierwszy do „X Factor” mogą zgłaszać się zespoły wokalno-instrumentalne. Najmłodszym rocznikiem dopuszczonym do castingów jest rocznik 1998.

Póki co nic nie mówi się na temat zmian w jury widowiska. Wstępnie wygląda na to, że TVN nie planuje zmian wśród osób oceniających uczestników.

Miejsca i terminy castingów do czwartej edycji „X Factor”:
07.12 – Wrocław, Hotel Mercure Wrocław Centrum, pl. Dominikański 1
08.12 – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca, ul. Gen. De Gaulle’a 17
13.12 – Gdańsk, Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto, ul. Heweliusza 22
15.12 – Warszawa, Torwar, ul. Łazienkowska 6a

Osoby chcące wziąć udział w castingu muszą przygotować dwa utwory (jeden w języku polskim, drugi w języku obcym), które zostaną wykonane a capella lub z własnym akompaniamentem (gitara, ukulele, harmonijka ustna itd.). W przypadku zespołów wokalno-instrumentalnych na precasting zapraszani są wokaliści z płytą demo (wideo z próby) całego zespołu. Osoby niepełnoletnie proszone są o przybycie z rodzicem lub opiekunem prawnym albo z jego pisemną zgodą.

Zgłoszenia są również przyjmowane listownie (demo należy wysłać na adres FremantleMedia Polska, ul. Wołodyjowskiego 63, 02-724 Warszawa z dopiskiem „X Factor”) oraz mailowe. (adresy do nagrań w Internecie należy przesłać na [email protected]).

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach – w związku z planowanym powrotem „Tańca z Gwiazdami” – pojawiły się plotki o zdjęciu „X Factor” z anteny. Spekulowano, że koszt dwóch produkcji na żywo byłby zbyt duży.

Poprzedni artykułNastępny artykuł