Nasz nowy dom

„Nasz nowy dom” Katarzyny Dowbor podnosi widownię Polsatu

Katarzyna Dowbor | Foto: AKPA

Nowy reality show „Nasz nowy dom” ogląda średnio 1,5 mln osób. Program podnosi oglądalność Polsatu względem analogicznego okresu 2012 roku o 230 tys. widzów, ale daje stacji dopiero trzecie miejsce w rynku telewizyjnym.

Katarzyna Dowbor | Foto: AKPA
Katarzyna Dowbor | Foto: AKPA

Program „Nasz nowy dom” oglądać można na antenie Telewizji Polsat w niedziele o godz. 17:50, począwszy od 29 września. Z danych Nielsen Audience Meassurement wynika, że po czterech odcinkach średnia oglądalność wyniosła 1,46 mln widzów, co przełożyło się na 11,36 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 14,30 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

W porównaniu do analogicznego okresu 2012 roku reality show podniósł widownię Polsatu o 230 tys. osób. Wówczas stację w tym paśmie oglądało 1,23 mln widzów, co przełożyło się odpowiednio na 9,66 proc. oraz 10,94 proc. udziału.

Polsat w czasie emisji formatu zajmuje trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem jest TVP1 emitująca w tym czasie powtórki „Komisarza Alexa” oraz teleturniej muzyczny „Jaka to melodia?”, co przekłada się na 18,02 proc. udziału. Druga jest stacja TVN (głównie filmy fabularne oraz program „Ugotowani”; 11,73 proc.), natomiast czwartą pozycję zajmuje TVP2 (głównie „Panorama”, „Sport telegram” oraz „Pogoda”; 10,87 proc.).

Z kolei w grupie komercyjnej Polsat przegrywa już tylko z TVN. Dalej plasują się Jedynka oraz Dwójka.

Gospodynią reality show „Nasz nowy dom” jest Katarzyna Dowbor. W programie bierze udział 10 rodzin, którym ekipa remontowa pod kierunkiem architekta Martyny Kupczyk oraz kierownika robót Sławomira Ciby w ciągu pięciu dni przebudowuje lokale. Producentem programu i właścicielem praw do formatu jest Constantin Entertainment.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł