Project Runway

Powstanie polska edycja modowego programu „Project Runway”

Logo programu Project Runway

TVN wyemituje polską edycję amerykańskiego reality show „Project Runway”. Widowisko ma trafić na antenę wiosną przyszłego roku.

Logo programu Project Runway
Logo programu Project Runway

W amerykańskiej wersji reality show grupa początkujących projektantów mody walczy o tytuł najlepszego projektanta. Ich pracę ocenia trzyosobowe jury, w skład którego wchodzą: modelka Heidi Klum, projektant Zac Posen oraz dyrektor kreatywna amerykańskiej edycji magazynu „Marie Claire” Nina Garcia. Mentorem wszystkich uczestników jest krytyk modowy Tim Gunn, który pomaga uczestnikom w realizacji cotygodniowych zadań. Dodatkowo w każdym odcinku programu pojawia się jako czwarty członek jury znana gwiazda związana ze światem mody. Dla zwycięzcy formatu przewidziano 100 tys. dolarów nagrody, samochód oraz możliwość przygotowania ekskluzywnej kolekcji mody, która trafia do detalicznej sprzedaży. Program uhonorowano kilkoma nagrodami Emmy.

W USA program emitowany jest od 2004 roku i do tej pory doczekał się 12 sezonów oraz 3 sezonów „All-Stars”. Lokalne wersje reality show zostały wyprodukowane już w 22 krajach.

Polska edycja „Project Runway” pojawi się wiosną przyszłego roku na antenie TVN. Producentem widowiska będzie Freemantle Media. – Zdjęcia do programu rozpoczną się jesienią, „Project Runway” znajdzie się w wiosennej ramówce TVN w 2014 roku. Jest jeszcze za wcześnie, aby rozmawiać o prowadzących czy jury – zapowiada Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.

Według nieoficjalnych informacji portalu Nothing To Wear, rolę prowadzącej otrzymała Ilona Felicjańska, która miałaby stanąć na czele jury.

Z formatem podobnym do „Project Runawy” zamierza w najbliższym czasie wystartować kanał FOX Life. Jesienią na antenie stacji pojawi się reality show „Projektanci na start”. W widowisku zobaczymy zmagania projektantów mody.

Poprzedni artykułNastępny artykuł