Ugotowani

Wyniki oglądalności czwartej edycji „Ugotowanych”. Będzie piąty sezon

Logo programu Ugotowani

Czwarty sezon programu „Ugotowani” oglądało średnio 2,34 mln osób. Stacja TVN w czasie emisji programu zajęła drugie miejsce w rynku telewizyjnym w grupie wszystkich widzów, ale była liderem w grupie komercyjnej. Wpływy z reklam wyniosły 20,9 mln zł.

Logo programu Ugotowani
Logo programu Ugotowani

Średnia widownia czwartej edycji kulinarnego programu TVN „Ugotowani” (pokazywanego w okresie od 24 lutego do 19 maja w niedziele o godz. 18:00) wyniosła 2,34 mln widzów. Przełożyło się to na 17,77 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz na 23,94 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W analizowanym okresie największą oglądalność miał drugi odcinek programu. Obejrzało go 2,86 mln widzów.

Czwarta edycja „Ugotowanych” miała nieco mniej widzów niż emitowana jesienią 2012 roku trzecia odsłona produkcji. Wówczas kulinarny program oglądało średnio 2,47 mln osób przy udziałach wynoszących odpowiednio 18,28 proc. oraz 24,92 proc.

W czasie emisji programu TVN zajęła drugie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem w tym czasie była TVP1, pokazująca powtórki „Komisarza Alexa” oraz program rozrywkowy „Jaka to melodia?”, co przełożyło się na 18,74 proc. udziału. Trzecia w kolejności była Dwójka („Panorama”, „Sport Telegram”, „Pogoda” i początek programu „Dzięki Bogu już weekend”; 11,83 proc.), a czwarty – Polsat („Pamiętniki z wakacji”, filmy fabularne oraz początek „Wydarzeń”; 9,62 proc.). W grupie komercyjnej TVN była już liderem rynku z ogromną przewagą nad TVP1, Polsatem oraz TVP2.

Cennikowe przychody reklamowe z 12 odcinków reality show wyniosły 20,9 mln zł (ceny netto, bez rabatów).

TVN planuje realizację piątej edycji „Ugotowanych”, która trafi na antenę jesienią. Obecnie trwają poszukiwania uczestników.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł