The Voice of Poland 2

„The Voice 2” – odcinek 8: trzecia bitwa rozegrana!

Jury programu The Voice | fot. TVP2

Poznaliśmy uczestników, którzy awansowali do etapu odcinków na żywo w „The Voice of Poland”. Z programem pożegnali się m.in. znana z udziału w Eurowizji Magdalena Tul oraz uznawany za faworyta show Piotr Salata. Czy jurorzy kompletując swoje zespoły dokonali słusznych wyborów?

Jury programu The Voice | fot. TVP2
Jury programu The Voice | fot. TVP2

Do pierwszej bitwy Tomson i Baron wydelegowali Mateusza Grędzińskiego i Darię Kutkowską, którzy wykonali „Freedom” George’a Michaela. – Mnie się całość podobała. Bardzo dynamiczna – skomentował Marek Piekarczyk, który postawił ostatecznie na Darię. – Wbrew temu co zwykle mówię, że wolę wybierać śpiewających chłopców, to wolałabym Darię – powiedziała Justyna Steczkowska. – Śpiewaliście bardzo rasowo – oceniła Patrycja Markowska. – Daria, gratuluję ci odwagi. Zrobiłaś kolosalny postęp. Mateusz, ty jesteś totalnym asem. Scena to jest twoje miejsce – chwalili Baron i Tomson, którzy ostatecznie wybrali Mateusza. – Jest bardziej z naszej bajki – tłumaczył Baron.

Justyna Panfilewcz i Natalia Iwaniec tworzyły parę z zespołu Patrycji Markowskiej. Jurorka wybrała dla podopiecznych utwór „Free Your Mind” En Vouge. – Nie wiem, kogo bym wybrała. Obie jesteście doskonale śpiewającymi wokalistkami – przyznała Justyna Steczkowska. – Jestem fanem głosu Justyny – szczerze stwierdził „Baron”. – Moje serce jest przy Justynie. Prawdziwy, bezkompromisowy czad – Marek Piekarczyk również postawił na byłą wokalistkę Ich Troje. I to właśnie Justyna Panfilewicz przeszła do kolejnego etapu, bo na nią wskazała trenerka Patrycja Markowska.

Z drużyny Justyny Steczkowskiej w ringu spotkali się Bartek Kawałek i Małgorzata Bigaj, którzy wykonali przebój „Maybe” zespołu Brainstorm. – Śpiewaliście piosenkę o miłości, a wyglądaliście jak na rozprawie rozwodowej – ocenił Marek Piekarczyk. – Bartek był dla mnie bardziej wiarygodny – powiedziała natomiast Patrycja Markowska. – Mnie jest po prostu trudno, jak każdemu, kto wybiera między dobrem a dobrem. Bartek bardzo fajnie się rozwinął, a Małgosię niewiele już nauczę. Dlatego wybieram Bartka – tłumaczyła Justyna Steczkowska.

Karolina Żuk i Piotr Salata tworzyli kolejną parę w bitwie, a Marek Piekarczyk wybrał im utwór „Wspomnienie” Czesława Niemena. – Karolina nie do końca była w swojej bajce, a Piotr brylował na salonach – ocenili Baron i Tomson. – To był jak duet pokoleń – powiedziała Patrycja Markowska. – Nie mam rady… Piotr lepiej brzmiał w tej piosence, bo to utwór Czesława Niemena – to opinia Justyny Steczkowskiej. – Bałem się, że zrobicie z tego knajpę, bo łatwo to zrobić. Ale nie zrobiliście. Piotr był bardziej przekonujący – zadecydował na koniec Marek Piekarczyk.

Kasia Dereń zmierzyła się Martą Zywar w parze z zespołu Tomsona i Barona. Członkowie Afromental wybrali wokalistkom kompozycję „Nad przepaścią” Braci. – Obie śpiewacie bardzo dobrze. A w przypadku Kasi widać, że ma duże doświadczenie. Marto, Kasia zabija cię profesjonalizmem – oceniła Justyna Steczkowska. – Kasia jest o jeden krok przed Martą – powiedziała Patrycja Markowska. – Ten duet zostanie długo zapamiętany, ale z Kasią możemy dojść do samego finału – tak swój wybór tłumaczyli jurorzy z Afromental.

Patrycja Markowska do bitwy wybrała Natalię Nykiel i Juliusza Kamila, którzy wykonali „Billie Jean” Michaela Jacksona w balladowej wersji Chrisa Cornella. – Trudno mieć takiego przeciwnika, jak Juliusz. To dojrzały artysta – oceniła Justyna Steczkowska, która postawiła na wokalistę. – Gdybym był na miejscu Patrycji, to bym się pochlastał. Ja was kocham. I nic więcej nie powiem – stwierdził Marek Piekarczyk. Baron i Tomson również wybrali Juliusza Kamila. Ostatecznie Patrycja Markowska postawiła na Natalię Nykiel, a Marek Piekrczyk skradł do swojej drużyny Juliusza Kamila.

Kinga Kutrzuba i Monika Tyburska tworzyły następny ringowy duet. Juror Marek Piekarczyk wybrał podopiecznym utwór „Poszłabym za tobą” grupy Breakout. – Super wykonanie – emocjonowała się Patrycja Markowska. – Gratulujemy Markowi wyboru piosenki – stwierdził Tomson, a jego kolega Baron wskazał na Monikę. – Obie macie kawał głosu, ale to Monika mnie pozytywnie zaskoczyła – dodała Justyna Steczkowska. – Dziewczyny, jestem z was dumny. Jestem bardzo rozdarty, ale jednak wybieram Kingę – powiedział Marek Piekarczyk.

Justyna Steczkowska wystawiła w bitwie Michalinę Brudnowską i Mateusza Cieślaka, a wokaliści zaśpiewali „Family Affair” Mary J. Blige. – Uzupełnialiście się – oceniła Patrycja Markowska. – Bardzo efektowny występ, wymagający wielu umiejętności. Wskazałbym na Michalinę – powiedział Marek Piekarczyk. Justyna Steczkowska wybrała właśnie Michalinę Brudnowską. – Jestem z was dumna, bo to był fantastyczny duet. Nie wiem, co robić – mówiła chwilę wcześniej.

W etapie „nokaut” zaskoczył Marek Piekarczyk, który wyrzucił z zespołu Piotra Salatę, jednego z faworytów „The Voice of Poland”.

Za tydzień w „The Voice of Poland” rozpocznie się etap występów na żywo. Zobaczymy w nim: Natalię Sikorę, Juliusza Kamila, Wojtka Gruszczyńskiego, Basię Janygę i Magdę Bałdych.

Patrycja Markowska do etapów „live” wyselekcjonowała: Żanetę Luberę, Natalię Nykiel, Justynę Panfilewicz, Juranda Wójcika i Janka Traczyka.

W zespole Justyny Steczkowskiej w kolejnym etapie zobaczymy: Michała Sobierajskiego, Beatę Dobosz, Bartka Kawałka, Michalinę Brudnowską i Monikę Szczot.

Z kolei Baron i Tomson do odcinków „na żywo” wybrali: Kasię Dereń, Michała Jabłońskiego, Dorotę Osińską, Annę Ozner i Mateusza Grędzińskiego.

Jak oceniacie wybory jurorów „The Voice of Poland”?

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł