Kuchenne rewolucje

Będzie zbiorowy pozew przeciwko „Kuchennym Rewolucjom” Magdy Gessler?

Magda Gessler na Opolszczyźnie | fot. TVN

Szykuje się zbiorowy pozew przeciw programowi „Kuchenne Rewolucje” Magdy Gessler. Restauratorzy, którzy zapraszali do siebie słynną restauratorkę, mówią dość.

Magda Gessler na Opolszczyźnie | fot. TVN
Magda Gessler na Opolszczyźnie | fot. TVN

Coraz więcej właścicieli niezrewolucjonizowanych restauracji wyraża się niepochlebnie na temat programu stacji TVN. Skarżą się oni na wulgarność Magdy Gessler, widowiskowe rzucanie przedmiotami, a nierzadko również ośmieszanie i obrażanie – czytamy na łamach hrubieszowska.pl.

Pierwszy pozew przeciw producentowi wystosowali państwo Czysz z Goczałkowic. Z informacji jakie podaje m.in. tygodnik „Na Żywo”, restauratorzy mają zamiar złożyć pozew zbiorowy przeciw praktykom stosowanym w programie TVN jak i Magdzie Gessler. – Z dnia na dzień bez jakiejkolwiek winy stałam się potępiona przez wszystkich, nikt nie miał ochoty słuchać moich wyjaśnień – powiedziała Alicja Czysz, właścicielka restauracji Maltamara w Goczałkowicach.

Czysz sprawę powierzyła prawnikom. Reprezentuje ją Bielska Kancelaria Adwokacka Zubek Gatner Anweiler. W imieniu właścicielki lokalu kancelaria złożyła w warszawskim sądzie akt oskarżenia przeciwko programowi. – Skorzystaliśmy z art. 212 Kodeksu karnego, który mówi m.in. o pomówieniu za pomocą środków masowego przekazu – mówi mecenas Maciej St. Zubek w rozmowie z Gazeta.pl. Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności lub do dwóch lat więzienia. Adwokat przyznaje, że dzwonią do jego kancelarii właściciele innych lokali, które odwiedziła Magda Gessler. – Na razie się przypatrują sprawie. Nikt nie dołączył się do pozwu – mówi. Dodaje, że termin pierwszej rozprawy jest wyznaczony na jesień.

Bielscy adwokaci reprezentują właścicieli lokalu Matalmara w Goczałkowicach-Zdroju, którzy już parę miesięcy temu zapowiedzieli proces karny. – Prosiliśmy o pomoc, o podanie ręki, a wyszło na to, że ktoś chciał nas wykończyć – mówiła Alicja Czysz. Dodała, że czuje się pomówiona, a sam program nie oddał całości obrazu. – Niektóre wypowiedzi były wyrwane z kontekstu – mówiła.

– Pod moją klientkę podkładano teksty, które nie zostały wypowiedziane. Mamy oryginalne nagrania i wiemy, w jaki sposób dokonano manipulacji – mówi adwokat.

Do boju z TVN ruszy być może także hrubieszowski lokal Magistrat, gdzie Magda Gessler w akcie złości przewróciła cały stół zastawiony jedzeniem i opuściła restaurację, dając mu jednoznacznie negatywną ocenę. Jak podaje tygodnik, właścicielka Magistratu poczuła się dotknięta wybrykami i antyreklamą w ogólnopolskiej telewizji i być może dołączy do zbiorowego pozwu. Kobieta zdradziła, że dysponuje własnym nagraniem z monitoringu, które potwierdza szaleńcze wybryki gwiazdy TVN.

Poprzedni artykułNastępny artykuł