The Voice of Poland 2

„The Voice 2” – odcinek 5: uczestniczka zapomniała tekstu

Jury drugiej edycji The Voice | fot. TVP2

Zakończyły się Przesłuchania w Ciemno w ramach drugiej edycji „The Voice of Poland”. Na ostatnim castingu największe wrażenie na jurorach zrobiła 30-letnia Sabina Golanowska. Po jej wykonaniu „Queen Of The Night” Whitney Houston, fotele odwrócili wszyscy jurorzy. Telewidzowie zapamiętają również Natalię Iwaniec, która choć zapomniała tekstu, to jednak została w programie.

Jury drugiej edycji The Voice | fot. TVP2
Jury drugiej edycji The Voice | fot. TVP2

Przesłuchania na Dolnym Śląsku rozpoczęła 16-letnia Monika Szostak. Nastolatka zaprezentowała rozsławiony przez Steviego Wondera soulowy klasyk „For Once in My Life”. Fotele odwrócili Patrycja Markowska i Marek Piekarczyk. – Śpiewasz tak promieniście i masz tak pięknie brzmiący wokal. (…) Byłaś słoneczkiem – emocjonowała się piosenkarka. – Jesteś słońcem i bądź taka zawsze – prosił wokalista TSA. Monika postanowiła jednak wybrać zespół Patrycji Markowskiej.

Mateusz Cieślak zaśpiewał „Rolling In The Deep” Adele. Justyna Steczkowska odwróciła fotel, bo – jak to powiedziała – uczestnik był utalentowany, ale „niepewny tego, co robi”. – Dam ci siłę, byś się otworzył, bo masz kawał głosu – dodała. – A mnie się podobało, że tak lekko śpiewałeś – tłumaczył Marek Piekarczyk, który także odwrócił fotel. Mateusz ostatecznie dołączył do drużyny Justyny Steczkowskiej.

18-letnia Patrycja Makowska wykonała „Diamonds” Rihanny. W ostatniej chwili fotel odwrócił Marek Piekarczyk. – Masz wielki talent, ale zwrotki śpiewałaś nieczysto. To jednak trudna piosenka – komentowała Patrycja Markowska. – Masz kawał głosu, ale nie panujesz nad nim. (…) Moje uszy nie znoszą żadnego fałszu, to mnie męczy – krytykowała uczestniczkę Justyna Steczkowska. Gwiazdę skontrował Marek Piekarczyk, który po występie pokłócił się z piosenkarką.

Beata Jankowska-Tzimas zaśpiewała „Moje serce to jest muzyk” Ewy Bem. Występ wokalistki przekonał Justynę Steczkowską. – To nie jest moja bajka, ale zaśpiewałaś bardzo profesjonalnie – pochwaliła Patrycja Markowska. – Posadziłaś i skonkretyzowałaś ten utwór. Słuchałem z przyjemnością – dodał Marek Piekarczyk. – Jesteś super profesjonalna – zakończył pochwały Baron.

Sabina Golanowska wykonała „Queen Of The Night” Whitney Houston w tak brawurowy sposób, że przekonała wszystkich jurorów. – Zrobiłaś na nas wielkie i totalne wrażenie – zachwycał się Baron. – Wokalistka powinna rządzić na scenie i ty rządzisz. Muszę cię mieć w swojej drużynie – przekonywała Patrycja Markowska. – Talent masz wielki. Mogłabym nauczyć cię panowania nad górnymi dźwiękami – zachęcała Justyna Steczkowska. – Masz tak ostry głos, że można drzewo rąbać. Dajesz czadu – zakończył Marek Piekarczyk. Sabina postanowiła dołączyć do Patrycji Markowskiej.

28-letnia Karolina Żuk z zespołu Rzepczyno wybrała bardzo nietypowy jak na „The Voice” utwór „Kukułeczka kuka”. Jako jedyny fotel odwrócił Marek Piekarczyk. – Spodobało mi się to, że zaśpiewałaś piosenkę, której już nikt nie śpiewa – komentował występ juror. – Mnie się podobało, że jesteś odważna. Masz charyzmę – dodała Patrycja Markowska. – Jesteś totalną petardą – powiedział Baron.

Ostatnie Przesłuchania w Ciemno miały miejsce w Warszawie. Rozpoczęła je 26-letnia Natalia Iwaniec piosenką „Virtual Insanity” Jamiroquai. – To, że zapomniałaś tekstu, to w ogóle nieważne. To się zdarza największym – pocieszała Patrycja Markowska, która obok Marka Piekarczyka odwróciła fotel. – Potrafiłaś wyjść z sytuacji i się obroniłaś – dodał Tomson. Natalia wybrała zespół Patrycji Markowskiej.

Kuba Hutek wykonał „Unchained Melody” The Righteous Brothers. – Ujęły mnie twoje falsety – tłumaczył Baron, który bez porozumienia z Tomsonem odwrócił fotel. – Ale dałeś czadu. Wybierając taką piosenkę pojechałeś po emocjach – oceniał Marek Piekarczyk. – Najpierw urzekł mnie twój głos… Później, gdy odwróciłam fotel, zobaczyłam słońce – zachwycała się Justyna Steczkowska. 27-latek dołączył do grupy Marka Piekarczyka.

Patrycja Ciska zaśpiewała „If I Ain’t Got You” Alicii Keys. Fotele odwrócili Justyna Steczkowska i Marek Piekarczyk. – Bardzo dobrze śpiewasz. Twój głos się rozwijał, ale niestety byłaś pod dźwiękiem. Czułam jednak, że to nerwy – komentowała jurorka. – Jesteś znakomita – powiedział Marek Piekarczyk. 20-latka dołączyła do grupy Justyny Steczkowskiej.

Ostatnim uczestnikiem był znany z „Bitwy na głosy” Mateusz Grędziński, który zaśpiewał „F**k You” Cee Lo Greena. – Twoja skala zniewala – pochwalił Tomson. – Chciałabym mieć takiego przystojniaka u siebie – zachęcała Justyna Steczkowska. Mateusz dołączył do jurorów z grupy Afromental.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł