The Voice of Poland 2

„The Voice 2” – odcinek 1: pierwsza relacja z castingu

Jurorzy programu The Voice | fot. TVP2

Za nami pierwszy odcinek drugiej edycji „The Voice of Poland”. Czy w programie pojawił się już ten głos, który wygra show?

Jurorzy programu The Voice | fot. TVP2
Jurorzy programu The Voice | fot. TVP2

W drugiej edycji widowiska w fotelach jurorów zasiadać będą Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska, Marek Piekarczyk oraz Baron i Tomson z Afromental.

Poszukiwania najlepszego głosu rozpoczęły się na Mazowszu. Jako pierwsza pokazana została Natalia Mykiel. Wokalistka zaśpiewała przebój Coldplay „Trouble”. Justyna Steczkowska bez wahania odwróciła swój fotel. Później dołączyła do niej Patrycja Markowska. – Masz dużą wrażliwość, przepięknie łamiesz głos, ale wciąż jesteś sobą. Dlatego chcę mieć ciebie w drużynie – przekonywała Justyna Steczkowska. – To niewiarygodne, że mając 18 lat, można mieć taką świadomość śpiewania. Masz ogromną dojrzałość – kusiła wokalistkę Patrycja Markowska i właśnie do drużyny 33-letniej piosenkarki trafiła Natalia Mykiel.

Janek Traczykwykonał przebój „Lemon Tree” Fool’s Garden. Znów jako pierwsza odwróciła fotel Justyna Steczkowska. Ostatecznie wszyscy jurorzy zapragnęli mieć Janka w swoich zespołach. – Gdybym miał taki uśmiech jak ty, to bym zrobił karierę światową – nie mógł odżałować Marek Piekarczyk. Jurorki natomiast nie ukrywały, że 27-latek podobał im się również jako mężczyzna. Janek Traczyk zdecydował się wybrać Barona i Tomsona z Afromental.

22-letni Filip Rychcik zaprezentował utwór Bruno Marsa „Locked out of Heaven”. Niestety, żaden z jurorów nie przekonał się do jego głosu. – Super śpiewasz, byłam milimetr od przyciśnięcia. Ale wszystko było zaśpiewane na jednym poziomie – tłumaczyła Patrycja Markowska. Natomiast Justyna Steczkowska przyznała, że nie spodziewała się, iż Filip jest mężczyzną.

Michalina Brudnowska wykonała „Boskie Buenos” Maanam i swoim występem zainteresowała wszystkich jurorów . – Publiczność już cię kocha. Teraz będzie już z górki – komplementowała Patrycja Markowska. – Jesteś świetną wariatką w pozytywnym tego słowa znaczeniu – dodała Justyna Steczkowska. – Ruszasz się jak kocica, jesteś jak kot – uwodził wokalistkę Baron. Ostatecznie 30-latka zdecydowała się dołączyć do zespołu Justyny Steczkowskiej.

27-letnia Natalia Sikora z wykształcenia jest aktorką, a w „The Voice of Poland” wykonała „Cry Baby” Janis Joplin. Na głos wokalistki i rockowy klasyk błyskawicznie zareagował Marek Piekarczyk. Po frontmanie TSA fotele odwrócili wszyscy jurorzy. – Ale dałaś czadu. Jeszcze mi serce kołacze – komplementował Marek Piekarczyk. – Masz silną osobowość. Brakuje mi słów… Marzę, by mieć cię w swojej drużynie – kusiła Patrycja Markowska. – Cała jesteś muzyką – ta wypowiedź padła z ust Justyny Steczkowskiej. – Czym pielęgnujesz głos: zmywaczem czy rozpuszczalnikiem? – dowcipkowali zachwyceni oryginalnym wokalem uczestniczki muzycy Afromental. – Ja chcę do Marka – poinformowała na koniec jurorów Natalia Sikora.

Kolejne przesłuchania miały miejsce w Wielkopolsce, a jako pierwsza wystąpiła Ala Wasita. Nastolatka zaprezentowała balladę „Skinny Love” zespołu Bon Iver (w interpretacji Birdy) i szybko przekonała do siebie Patrycję Markowską oraz Justynę Steczkowską. – To jest dla mnie szok. Śpiewasz z taką świadomością, jakbyś miała 50 lat. Dostałaś talent od Boga – powiedziała ta ostatnia. – Nie można się oderwać od słuchania ciebie. Wzruszyłam się – dodała Patrycja Markowska. 16-latka trafiła do zespołu Justyny Steczkowskiej.

Jurand Wójcik z grupy Kreuzberg Band wykonał „Tak… tak… To ja” Obywatela G.C. Wokalista zauroczył Patrycję Markowską i w ostatniej chwili Barona i Tomsona. – Z takim imieniem masz załatwioną karierę – dowcipkowała piosenkarka. – Byłeś autentyczny – dodał Baron. Wokalista ostatecznie zdecydował się dołączyć do grupy Patrycji Markowskiej.

22-letnia Dorota Kaczorek zaśpiewała przebój Rafała Brzozowskiego „Tak blisko”. Niestety, piosenkarka nie zdołała przekonać jurorów. – Nie szukam takiego głosu – powiedział Marek Piekarczyk. – Masz słuch, fajnie śpiewasz, ale jeszcze przed tobą trochę pracy – dodała Patrycja Markowska. – Na dzień dzisiejszy twojemu głosowi brak osobowości – oceniła Justyna Steczkowska, która zasugerowała uczestniczce, by spróbowała sił… w dubbingu.

Trener piłkarski Bartek „Chupa” Zawadzki wykonał przebój Metalliki „Enter Sandman”. Przycisk „Chcę ciebie” nacisnął oczywiście Marek Piekarczyk. – Zawodowo ryczysz. Męski ryk z ogromem feromonów – komplementowała Justyna Steczkowska. – Naucz mnie tak ryczeć. Jest tak mało facetów z krwi i kości – chwaliła Patrycja Markowska. – Widzisz, jak te paniusie z estrady podnieca rock 'n’ roll? – kpił Marek Piekarczyk. Bartek Zawadzki zdecydował się jednak wybrać muzyków Afromental.

Marta Zywar zaśpiewała spopularyzowaną przez Joe Cockera balladę „You Are So Beautiful”. Jako pierwszy odwrócił się Marek Piekarczyk, a zaraz za rockmanem muzycy Afromental. – To moja ukochana piosenka, tylko zawsze śpiewa to zachrypnięty starszy pan – komentował Marek Piekarczyk. – To trudna piosenka i trzeba mieć świadomość muzyczną. Było kilka fałszów, ale to przez stres – oceniła płaczącą ze wzruszenia uczestniczkę Justyna Steczkowska. Ostatecznie Marta wybrała drużynę Afromental.

Niezwykle utalentowany 19-letni Michał Sobierajski zaśpiewał „You Are The Sunshine of My Life” Steviego Wondera, akompaniując sobie na fortepianie. – Zazdroszczę ci wrażliwości muzycznej, mój koteczku – kusiła Justyna Steczkowska. – Jesteś fantastyczny! Daj spokój, jak ty śpiewasz? – dziwili się muzycy Afromental. Później młody wokalista zaprezentował własny utwór i wzbudził jeszcze większy podziw jurorów. – Ja tutaj przyszedłem dla pani Justyny Steczkowskiej – powiedział młody Michał i dołączył do zespołu wokalistki. – Talent na miarę światową – podsumowała Patrycja Markowska.

Marcelina Kopyt to nie tylko wokalistka, ale też modelka „size plus”. Wokalistka zaprezentowała bondowskie „Skyfall” Adele, jednak nie przekonała jurorów. – W wieku 20 lat nie śpiewałam tak jak ty – pocieszała Justyna Steczkowska. Jurorzy wyraźnie żałowali, że nie zdecydowali się odwrócić foteli, a Marek Piekarczyk zaprosił Marcelinę do nagrania solowej płyty. – Ja jej zrobię płytę – zapowiadał natomiast Baron.

Jak oceniacie uczestników pierwszych przesłuchań do „The Voice of Poland”? Jak podobają wam się nowi jurorzy show?

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł