Dragons' Den - jak zostać milionerem

Znamy wyniki oglądalności trzeciej edycji „Dragons’ Den”. Będzie czwarta edycja

Logo programu Dragons' Den - jak zostać milionerem

W minionym tygodniu w TV4 zakończyła się emisja trzeciego sezonu „Dragons’ Den – jak zostać milionerem”. Ile widzów oglądało program?

Logo programu Dragons' Den - jak zostać milionerem
Logo programu Dragons’ Den – jak zostać milionerem

Trzecia edycja „Dragons’ Den – jak zostać milionerem” emitowana była w niedziele, od 28 października do 16 grudnia, o godz. 22:05. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że widowisko oglądało średnio 247 tys. widzów, przy udziale w rynku na poziomie a 2,32 proc. w grupie 4+ oraz 2,87 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

W grupie widzów 4+ program zanotował niższy udział od średniego dobowego udziału TV4, wynoszącego 2,66 proc. Z kolei wśród widzów w grupie komercyjnej wynik był minimalnie wyższy od średniej i wyniósł 2,86 proc.

W czasie emisji premierowych odcinków programu TV4 przegrała ze stacją TVN7 (emitującą filmy fabularne i serial „Dowody zbrodni”; 4,97 proc. udziału).

Powtórki show, nadawane w poniedziałki o godz. 22:00, cieszyły się niewiele mniejszą popularnością od premierowych wydań. Ich średnia oglądalność wyniosła 208 tys. widzów, przy udziale na poziomie 1,96 proc. oraz 2,42 proc.

Wpływy z reklam przy emisji „Dragons’ Den” wyniosły 940 tys. zł. W porównaniu do drugiej edycji były one wyższe o 200 tys. zł. (dane cennikowe, nie uwzględniające rabatów).

Czwórka jest zadowolona z wyników oglądalności i planuje kontynuację formatu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł