Big Brother

Ogłoszono datę premiery kanadyjskiego „Big Brothera”

Big Brother zmierza do Kanady

„Big Brother” zmierza do Kanady. Już w lutym przyszłego roku tamtejsza stacja telewizyjna Slice wyemituje pierwszą edycję „Wielkiego Brata” opartą na amerykańskich zasadach.

Big Brother zmierza do Kanady
Big Brother zmierza do Kanady

Podobnie jak w przypadku wersji amerykańskiej, uczestnicy formatu będą mogli zawierać sojusze i zmawiać się co do nominacji. W każdym tygodniu odbędą się konkurencje o tytuł Głowy Domu i o Veto. Głowa Domu zyska prawo do nominacji dwóch uczestników. O tym, kto opuści program zdecydują wszyscy mieszkańcy w głosowaniu w Pokoju Zwierzeń.

Kanadyjska wersja „Big Brothera” zadebiutuje na antenie stacji Slice 27 lutego przyszłego roku. Reality show będzie emitowany trzy razy w tygodniu: w środy, czwartki i niedziele. Tak jak w przypadku amerykańskich edycji, czwartek będzie dniem, kiedy dochodzić będzie do eliminacji jednego z uczestników. Ponadto kanał pokaże też specjalne odcinki na żywo pt. „Big Brother: After Dark”.

Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia widowiska: poszukiwani są uczestnicy oraz trwa budowa Domu Wielkiego Brata.

Przypomnijmy, że w latach 2003-2009 w Kanadzie było można oglądać sześć edycji „Loft Story” („Historia z poddasza”), programu stanowiącego jedną z wariacji „Big Brothera”, w której uczestnicy łączą się w pary i rywalizują o zwycięstwo i nagrodę główną (zazwyczaj jest to własny dom). Później, w roku 2010, wyemitowano pierwszy sezon pełnoprawnego „Big Brothera”, stanowiącego w Kanadzie siódmą wersję show realizowaną na franczyzie „Wielkiego Brata”. Widowisko było oparte na amerykańskich zasadach, aczkolwiek nieco zmodyfikowanych. Program nie był jednak realizowany dla całej Kanady, a miał wymiar czysto lokalny – było go można oglądać jedynie w Quebec, na prowincji Kanady.

Poprzedni artykułNastępny artykuł