The X Factor

Wielka Brytania: znamy zwycięzcę dziewiątej edycji „The X Factor”

Logo programu The X Factor

Finał dziewiątej edycji brytyjskiego „The X Factor” za nami! Kto wygrał kolejny sezon widowiska?

James Arthur | fot. Stuart Wilson, Getty Images/Flash Press Media
James Arthur | fot. Stuart Wilson, Getty Images/Flash Press Media

Pochodzący z północnego Yorkshire James Arthur wygrał dziewiątą brytyjską edycję programu „The X Factor”. Triumfowała również jurorka Nicole Scherzinger, której podopieczni zajęli czołowe dwie lokaty.

O skali talentu Jamesa Arthura niech świadczy wypowiedź Jahmene’a Douglasa, który zajął 2. miejsce. – To był zaszczyt dzielić scenę z kimś tak utalentowanym – oznajmił.

– Nie mogę w to uwierzyć… dziękuję wszystkim ludziom, którzy na mnie zagłosowali – to słowa Jamesa Arthura po ogłoszeniu werdyktu telewidzów.

James od kilku lat grywa w swoim mieście na gitarze, śpiewa, rapuje i komponuje. Do udziału w „The X Factor” namówił go w ostatniej chwili znajomy, przekonując, że nie ma przecież nic do stracenia.

James Arthur dał się poznać nie tylko ze świetnego głosu i licznych tatuaży, ale także z powodu… kamiennej twarzy. – Nie jestem zbyt dobry w uśmiechaniu się. Dziwnie wtedy wyglądam – przyznał z rozbrajającą szczerością.

Podczas finałowego odcinka Louis Walsh, weteran brytyjskiego „The X Factor”, wystawił laurkę Nicole Scherzinger. – Jesteś najlepszą jurorką w historii brytyjskiego „The X Factor”. Masz dwóch wykonawców w finale i pracowałaś z nimi bardzo ciężko – podkreślał Walsh.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł