Tylko Muzyka 04

„Tylko Muzyka 4” – odcinek 9: Oberschleisen i Michał Łoniewski w finale

Jury programu Tylko Muzyka | fot. Polsat

Za nami ostatni półfinał w „Tylko Muzyka 4”. Do kolejnego etapu awansowali grupa Oberschleisen, a także wyróżniony przez jurorów gitarzysta Michał Łoniewski.

Jury programu Tylko Muzyka | fot. Polsat
Jury programu Tylko Muzyka | fot. Polsat

Zmagania półfinalistów rozpoczął 18-letni Tomasz Mrozek. Nastolatek z Radzionkowa zaśpiewał balladę „Purple Rain” Prince’a, ale poległ na tym wyborze, bo wszyscy jurorzy byli na „nie”. – Nie jesteś ciastkiem dla mnie, ale nie jestem dziewczynką. Nieczysto, siłowo – oceniła „Kora”.

Grupa przyjaciół z Uniejowa – G.D.P. Squad, zagrała własny, ciepło bujający numer „Jesteś”. Jurorzy byli podzieleni w ocenie ska-reggae’owej formacji. Adam Sztaba i Ela Zapendowska docenili prostotę piosenki. Z kolei „Łozo” i „Kora” (głosy na „nie”) uznali, że jak na ten etap było to „wtórne”, „prościutkie i naiwne”.

– Kompozycja dla mnie marna, wykonanie poprawne, ale donikąd to nie wiedzie, słabo widzę tą przyszłość – „Kora” nie była zachwycona również występem Olgi Matuszewskiej i jej zespołu Matu. Absolwentka słynnej uczelni muzycznej Berklee Collage of Music w Bostonie zaśpiewała własny utwór „Bikes And Kites And Paper Planes”. – Zazdroszczę ci tej przygody z Berklee. To bardzo zgrabna kompozycja, znakomicie napisany numer, całość mądra, dojrzała – całkowicie innego zdania niż Kora był Adam Sztaba.

Jako pierwsi komplet głosów na „tak” zebrali Dolls Insane ze zjawiskowo intrygującą wokalistką Pauliną Kut. To jej nietypowe zachowanie i maniera wokalna przykuwa uwagę do zespołu. Zdaniem „Łoza” utwór „Pack Your Love” był nieco słabszy niż wykonany na castingu „Every Street”. – To, że przykuwasz uwagę jest w cenie, ale utwór taki sobie – ocenił Adam Sztaba.

Wysoko oceniony został również grający na gitarze Michał Łoniewski. 19-latek z Ostrołęki zagrał przebój „With or Without You” U2. – Stoi chłop z gitarą, a moim zdaniem dziś to był najlepszy występ! Razem z gitarą tworzycie jedność – ocenił „Łozo”. – Ewidentnie poszukujesz, obyś nigdy nie znalazł, bo będziesz ciekawszym artystą – dodał Adam Sztaba.

Sporo negatywnych opinii zebrała formacja Hatbreakers, która przygotowała przearanżowaną wersję „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy. – Muzycznie było to bardzo ciekawie, wokalnie niestety klapa – skomentowała „Kora”. – Bardzo słaby aranż, nie spodziewałem się, że w półfinale pojawi się element restauracyjny – dodał wyraźnie rozczarowany Adam Sztaba.

Ostatnie dwa występy półfinalistów to już same komplementy. Grający industrialny metal Oberschlesien dali prawdziwego ognia we własnym utworze „Richter”, zaśpiewanym śląską gwarą. – Jestem pełna szacunku, świetny wokal, świetny występ, jesteście fantastyczni – oceniła Ela Zapendowska. – Moc jest z wami i ja jestem z wami, dla mnie numer jeden tej edycji – to zdanie zachwyconej „Kory”.

Zmagania zakończył dowodzony przez Kubę Krupskiego zespół Tune z kompozycją „Masquerade”. – Zaproście mnie na koncert – zaapelował tylko Adam Sztaba. – Nie mógłby być taki program od początku? – pytała Ela Zapendowska.

Jako gość specjalny odcinka wystąpił duet MashMish – finalista drugiej edycji programu z piosenką „Daj mi czas”.

Na koniec przyszedł czas na ogłoszenie decyzji widzów. Tym razem ujawniono tylko najlepszą trójkę. Poza finałem znalazła się grupa Tune. Najwięcej głosów zebrał Oberschleisen, a za Ślązakami awansował także Michał Łoniewski.

Przypomnijmy, że pewne miejsce w finale „Tylko Muzyka 4” mają również Przemek Radziszewski, Maciej Krystkowiak, Tomek Kowalski, Piotr Kita, Iwona Kmiecik i duet Bass. Zestaw finalistów uzupełnią laureaci dzikich kart, przyznawanych przez fanów programu na Facebooku i słuchaczy RMF FM.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł