The Amazing Race: Ukraine

„The Amazing Race” zawita na Ukrainę. Uczestnicy odwiedzą Polskę

Logo programu The Amazing Race

Polska znalazła się na mapie kolejnej edycji „The Amazing Race”. Tym razem trafią do nas drużyny biorące udział w pierwszej ukraińskiej odsłonie show.

Logo programu The Amazing Race
Logo programu The Amazing Race

„The Amazing Race” – popularny amerykański program rozrywkowy, doczeka się wkrótce swojej ukraińskiej wersji. Polski producent Marek Nowowiejski będzie nadzorował tę realizację. Jeden z odcinków widowiska zostanie nakręcony w naszym kraju i będzie to już czwarty raz, kiedy jeden z etapów reality show rozegra się na terenie Polski.

Ukraińską edycję wyemituje tamtejszy kanał telewizyjny 1+1. Nadzór nad produkcją ze strony licencjodawcy (Disney) sprawować będzie Polak Marek Nowowiejski i jego firma Bow and Axe Entertainment. Producent od sześciu lat współpracuje przy realizacji amerykańskiej, australijskiej i izraelskiej wersji programu, współrealizując odcinki nagrywane na terenie Polski, Rumunii, Estonii i Kazachstanu.

– W swojej kategorii program „The Amazing Race”, stworzony przez Bertrama van Munstera i Elise Doganieri, współprodukowany przez Jerry’ego Bruckheimera i wyemitowany po raz pierwszy w USA przez CBS w 2001 roku, jest historycznym fenomenem – mówi Marek Nowowiejski. – Wciąż produkowany od 11 lat doczekał się 21 sezonów i blisko dwudziestu Nagród Emmy. W najważniejszej kategorii, Outstanding Reality-Competition Program, zdobywał tę nagrodę nieprzerwanie w latach 2003-2011, z wyjątkiem roku 2010. W tym roku show otrzymał kolejne 7 nominacji do Emmy w najważniejszych kategoriach. Początkowo wydawało się, że tak duży i drogi format można realizować jedynie na rynek amerykański. Jednak od czasu, kiedy powstała jego wersja azjatycka, z dużo niższym budżetem, wiele krajów zdecydowało się wyprodukować narodowe wersje (m.in. Izrael i Australia). Popularność show na świecie nadal rośnie, a boom na licencje wciąż trwa – dodaje Marek Nowowiejski.

– Tylko w tym roku powstały pierwsze sezony dwóch kolejnych wersji – norweskiej i francuskiej. W każdym kraju „The Amazing Race” osiąga wysoką oglądalność i zawsze jest kontynuowany. Norwegowie są już po emisji i jeszcze w tym roku zamierzają zrealizować następny sezon. Trwają rozmowy na temat licencji z kolejnymi trzema krajami. Produkowanie wersji ukraińskiej zaproponował mi twórca formatu Bertram van Munster. Obecnie jesteśmy na etapie dokumentacji. Rejony, w których zostaną zrealizowane odcinki to Bliski Wschód, Azja, Afryka, Europa. Zdjęcia planujemy skończyć jeszcze w tym roku – mówi Nowowiejski.

[Stopklatka.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł