Bitwa na głosy 3, Mam Talent! 5, Tylko Muzyka 04

„Mam Talent!”, „Tylko Muzyka” i „Bitwa na głosy” straciły widzów

Jurorzy czwartej edycji Mam Talent | fot. AKPA

Popularność „Mam Talent!”, „Tylko Muzyki” i „Bitwy na głosy” maleje. Wszystkie talent-search show straciły tej jesieni na oglądalności względem poprzednich edycji.

Jurorzy czwartej edycji Mam Talent | fot. AKPA
Jurorzy czwartej edycji Mam Talent | fot. AKPA

Piątą edycję programu TVN „Mam Talent!”, nadawaną w soboty o godz. 20:00, ogląda średnio o 380 tys. widzów mniej, niż nadawaną rok wcześniej czwartą odsłonę show. Nie zmieniło to jednak pozycji formatu, który w sobotnie wieczory jest liderem rynku.

Średnia widownia „Mam Talent! 5” po trzech pierwszych odcinkach wynosi 3,37 mln osób, co przekłada się na 24,98 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 30,09 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Dla porównania, pierwsze trzy odcinki czwartej odsłony programu, nadawane w analogicznym okresie 2011 roku, oglądało średnio 3,75 mln, a udziały stacji wyniosły wtedy odpowiednio 27,90 proc. oraz 31,67 proc.

Mimo spadku oglądalności, TVN w paśmie nadawania programu pozostaje liderem rynku. Druga w kolejności jest Jedynka, która w tym czasie emituje „Prognozę pogody”, serial „Komisarz Alex” i jego kulisy oraz filmy fabularne, z 19,58 proc. udziału. Trzecia jest TVP2 („Bitwa na głosy”; 12,88 proc. udziału), a czwarty – Polsat (filmy fabularne; 9,32 proc. udziału). Taka sama jest kolejność wśród widzów w grupie komercyjnej.

W tym sezonie spadła też oglądalność widowiska „Tylko Muzyka”, emitowanego w niedzielne wieczory. Pierwsze trzy odcinki czwartej edycji programu oglądało o 230 tys. widzów mniej, niż epizody drugiej edycji, nadawane rok temu. Pomimo tego Polsat w paśmie emisji show awansował na pozycję lidera.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średnia widownia „Tylko Muzyki 4” po trzech tygodniach emisji wyniosła 3,09 mln osób, co przełożyło się na 20,11 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 23,50 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku show stracił 230 tys. widzów. Wówczas pierwsze trzy odcinki drugiej edycji gromadziły widownię na poziomie 3,32 mln osób, co dawało stacji odpowiednio na 21,33 proc. oraz 27,75 proc. udziału.

Pomimo spadku oglądalności show, Polsat w paśmie nadawania „Tylko Muzyki” awansował na pozycję lidera rynku (rok temu przegrywał z TVN). Na drugiej lokacie znajduje się TVP1, emitująca „Prognozę pogody”, serial „Siła wyższa” i jego kulisy oraz filmy fabularne, z udziałem na poziomie 17,35 proc. Trzecie miejsce zajmuje TVN („MasterChef” i filmy fabularne; 14,13 proc. udziału), a czwarte – TVP2 („Kocham Cię, Polsko!” i serial „Czas honoru”; 11,42 proc. udziału). Wśród widzów w grupie komercyjnej liderem również pozostaje Telewizja Polsat.

Nie najlepiej ma się też oglądalność trzeciej edycji „Bitwy na głosy”. Debiut trzeciej edycji (2,16 mln widzów) cieszył się najmniejszą popularnością w historii programu. Z kolei drugi odcinek nie poprawił tego wyniku, bo przed telewizorami zasiadło niewiele ponad 2 mln osób (spadek o ok. 90 tys.).

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł