Big Brother

Australia: „Big Brother” powrócił po 4 latach

Logo australijskiego Big Brother 9

Mieszkańcy Australii mogą się cieszyć nową edycją „Wielkiego Brata”. Po czterech latach przerwy popularny reality show powrócił na antenę. Czego mogą się spodziewać widzowie wskrzeszonego programu?

Logo australijskiego Big Brother 9
Logo australijskiego Big Brother 9

Po czterech latach „Wielki Brat” powraca do Australii – tym razem na antenę kanału Nine.

W latach 2001-2008 reality show był emitowany przez stację telewizyjną Ten, która wyemitowała osiem edycji „Big Brothera”. Ostatni sezon zakończył się 21 lipca 2008 roku. Następnie ogłoszono wieść o anulowaniu dalszej produkcji.

Tymczasem 9 września ubiegłego roku, podpisano umowę dotyczącą realizacji nowej edycji widowiska – tym razem dla kanału Nine.

Umowa doszła do skutku i dwa dni temu – w niedzielę, 12 sierpnia – dziesięciu nowych uczestników wprowadziło się do australijskiego Domu Wielkiego Brata (jedna osoba już do nich dołączyła, a trzy następne czekają na swoją kolej). Podobnie jak w przypadku poprzednich sezonów, Dom został ulokowany w parku rozrywki Dreamworld, znajdującym się na Złotym Wybrzeżu w Queensland.

Premierowy odcinek wyemitowano wczoraj wieczorem. Program przyciągnął przed ekrany 2,1 mln widzów. To więcej, niż liczba osób, które śledziły finał ósmej edycji programu (1,62 mln).

Reality show stanowi teraz mieszankę angielskiej i francuskiej wersji formatu. Oprawa wizualna wyraźnie nawiązuje do tej funkcjonującej w Wielkiej Brytanii. Z kolei – podobnie jak we francuskim „Lost Story” i „Secret Story” – niektórzy z uczestników skrywają sekrety, a zadaniem pozostałych mieszkańców jest je odgadnąć.

Australijski „Big Brother 9” potrwa trzy miesiące. Format prowadzi Sonia Kruger.

Poprzedni artykułNastępny artykuł