MasterChef

„MasterChef” trafi do Polski. Casting trwa

TVN wyemituje polską odsłonę amerykańskiego show MasterChef | fot. FOX

TVN wyemituje kultowy kulinarny show. Stacja rozpoczęła właśnie poszukiwania uczestników do pierwszej polskiej edycji „MasterChef”.

TVN wyemituje polską odsłonę amerykańskiego show MasterChef | fot. FOX
TVN wyemituje polską odsłonę amerykańskiego show MasterChef | fot. FOX

„MasterChef” to brytyjski format telewizyjny, który zadebiutował w 1990 roku na antenie BBC. Show ma za zadanie wyłonić najlepszego kucharza-amatora.

– Myślisz, że umiesz gotować? Potrafisz przyrządzić coś więcej niż jajecznicę? Na przykład… dwie jajecznice? A może ślimaki po burgundzku? Albo po prostu schabowego z ziemniakami i kapustą? Jeżeli lubisz gotować i wierzysz w swój kunszt kulinarny, to teraz możesz zmienić swoje życie! Zostań najsłynniejszym mistrzem kuchni w Polsce! – głosi komunikat stacji skierowany do widzów.

W programie „MasterChef” mogą wziąć udział tylko te osoby, które ukończyły 18 lat i które amatorsko zajmują się sztuką kulinarną: nie zajmują i nie zajmowały się zawodowo gotowaniem, nie pracują i nie pracowały na stanowisku szefa kuchni, kucharza lub pomocnika kucharza w restauracji lub innym lokalu gastronomicznym.

Aby wziąć udział w castingu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać na adres [email protected], dołączając zdjęcie oraz fotografię popisowej potrawy. Mile widziany krótki film wideo z kandydata (maksymalnie 5 minut).

Termin zakończenia rejestracji internetowej mija 20 czerwca.

Castingi do show odbędą się w następujących dniach:
22.06.2012 – Kraków
24.06.2012 – Katowice
26.06.2012 – Wrocław
29.06.2012 – Gdynia
01.07.2012 – Warszawa

Na casting należy przynieść ze sobą aktualną fotografię oraz potrawę, którą chce się zachwycić komisję castingową (ekspertów kulinarnych).

Uczestnik castingu jest odpowiedzialny za bezpieczne przechowywanie potrawy do momentu degustacji. Na miejscu można będzie skorzystać z urządzeń chłodzących, a także podgrzać przygotowane danie, korzystając z płyt indukcyjnych. Wskazane jest przyniesienie potrawy w naczyniach przystosowanych do takiego gotowania. Czas na zaprezentowanie potrawy wynosić będzie 5 minut.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że propozycję udziału w programie otrzymały Magda Gessler i Marta Grycan.

W Stanach Zjednoczonych widowisko prowadzą Gordon Ramsay i dwóch szefów kuchni.

Polska edycja „MasterChef” zagości jesienią na antenie TVN.

Poprzedni artykułNastępny artykuł