Survivor 24: One World

Zakończył się „Survivor 24: One World”. Kto zwyciężył?

Finał Survivor 24: One World | fot. CBS

W niedzielę w Stanach Zjednoczonych miał miejsce finał 24 edycji „Survivor”. Po raz pierwszy w historii show uczestnicy żyli w tytułowym Jednym Świecie – w jednym obozie, podzieleni na plemiona kobiet (plemię Salani) i mężczyzn (plemię Manono). Również po raz pierwszy w historii gry o wejście do finału walczyło aż pięć kobiet. Kto zwyciężył i wygrał milion dolarów nagrody oraz tytuł Ostatniego Ocalałego?

Finał Survivor 24: One World | fot. CBS
Finał Survivor 24: One World | fot. CBS

„Survivor 24: One World”, którego akcja rozgrywała się na terenie Niezależnego Państwa Samoa, stał się historią. Wczoraj widzowie mieli okazję zobaczyć finał 39 dniowych zmagań 18 śmiałków. W tej edycji wśród zawodników znaleźli się m.in. była żona gracza NFL, kobieta-mechanik, nauczycielka, bankier, karzeł, specjalista od operacji plastycznych, Republikanin-gej, szef kuchni sushi, prawnik, a także mężczyzna zajmujący się usuwaniem krwi z ciał ludzi i zwierząt.

O wejście do ścisłego finału rywalizowało aż pięć kobiet. Tuż przed ostateczną rozgrywką z gry wyeliminowane zostały Alicia Rosa i Christina Cha. W finałowym głosowaniu 9-osobowe jury musiało oddać głosy na jedną z trzech osób: Chelseę Meissner, Kim Spradlin lub Sabrinę Thompson.

Wyniki odczytano w programie na żywo, nadawanym z Nowego Jorku. Decyzją sędziów zwycięzcą „Survivor 24: One World” została 29-letnia Kim Spradlin, na którą głosowało siedem osób (dwa głosy zdobyła Sabrina, nikt nie oddał głosu na Chelseę). Oprócz miliona dolarów wręczono również nagrodę publiczności – 100 tys. dolarów dla ulubionego uczestnika show, która również powędrowała do Kim.

Kim Spradlin, zwyciężczyni Survivor 24: One World | fot. CBS
Kim Spradlin, zwyciężczyni Survivor 24: One World | fot. CBS

Jesienią 2012 roku stacja CBS wyemituje 25 edycję programu pt. „Survivor 25: Philippines”.

O „Survivor” możecie porozmawiać na łamach naszego forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł