Bitwa na głosy 2

„Bitwa na głosy 2” ze spadkiem oglądalności. Trzecia edycja niepewna

Logo programu Bitwa na głosy

Drugą edycję „Bitwy na głosy” śledziło średnio 2,58 mln widzów, czyli o milion osób mniej niż emitowaną rok temu pierwszą odsłonę show. Spadły też wpływy reklamowe programu, a TVP2 w czasie jego emisji przegrała z TVP1 i TVN.

Logo programu Bitwa na głosy
Logo programu Bitwa na głosy

„Bitwa na głosy” nadawana była w Dwójce w soboty o godz. 20:05. Średnie udziały programu w grupie 4+ wyniosły 17,50 proc., a w grupie komercyjnej tylko 14,82 proc. – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Największą widownię uzyskał odcinek z 14 kwietnia, który obejrzało 2,86 mln widzów. Finałowe wydanie przyciągnęło 2,76 mln oglądających, ale miało najwyższy udział w rynku (w grupie 4+ wyniósł on 20,49 proc.).

Emitowana rok wcześniej pierwsza edycja muzycznego widowiska cieszyła się zdecydowanie większą popularnością. Osiągnęła bowiem odpowiednio 23,63 proc. i 19,63 proc. udziału, a średnia widownia wynosiła aż 3,61 mln osób.

Dwójka w czasie emisji „Bitwy na głosy 2” zajęła dopiero trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem była Jedynka, nadająca wówczas „Pogodę”, „Komisarza Alexa” i filmy fabularne, co dało jej 20,25 proc. udziału w rynku. Drugie miejsce zajęła stacja TVN, nadająca głównie „X Factora” oraz filmy (19,20 proc.). Słabiej od TVP2 wypadł tylko Polsat (filmy; 11,74 proc. udziału). W grupie komercyjnej Dwójka również zajęła trzecią pozycję. Liderem była tutaj stacja TVN (24,40 proc.), przed TVP1 (14,97 proc.).

Wpływy cennikowe z reklam emitowanych przy programie wyniosły 6 mln złotych, podczas gdy poprzednia seria przyniosła z reklam 11,24 mln zł (dane bez rabatów). Tej wiosny format nie był jednak emitowany w dwóch częściach z przerwą na reklamę, jak to miało miejsce wiosną 2011 roku.

Biuro prasowe TVP informuje, że nie zdecydowano jeszcze, czy na antenie Dwójki pojawi się kolejna edycja „Bitwy na głosy”.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł