Big Brother

USA: ogłoszono datę premiery „Big Brothera 14”

Julie Chen jako prowadząca programu Big Brother | fot. CBS

W Stanach Zjednoczonych właśnie ogłoszono datę rozpoczęcia emisji kolejnej, czternastej już edycji „Big Brothera”. Kiedy zadebiutuje nowa odsłona programu?

Julie Chen jako prowadząca programu Big Brother | fot. CBS
Julie Chen jako prowadząca programu Big Brother | fot. CBS

Znamy datę premiery 14 edycji amerykańskiego „Big Brothera”. Stacja CBS ogłosiła właśnie, że pierwszy odcinek show zostanie wyemitowany w czwartek, 12 lipca.

Osoby, które nie śledziły do tej pory amerykańskiego „Big Brothera” informujemy, że widowisko znacząco różni się od edycji emitowanych w innych krajach. W każdym tygodniu domownicy biorą udział w konkurencji, której zwycięzca zostaje Głową Domu. Zwycięska osoba otrzymuje prywatną sypialnię i nominuje dwie osoby do opuszczenia reality show. Następnie rozgrywane są konkurencje o Veto, które pozwalają na zdobycie immunitetu i zapewnienie dalszego pobytu w Domu jednej osobie. Jeżeli Veto zostanie użyte, Głowa Domu musi zastąpić dotychczasowego nominowanego innym graczem. O tym, kto opuści grę, decydują wszyscy mieszkańcy Domu w sekretnym głosowaniu, odbywającym się w Pokoju Zwierzeń. Głowa Domu bierze udział w typowaniu tylko w przypadku, kiedy oboje spośród nominowanych uzyskają taką samą liczbę głosów. Dodatkowo wszyscy uczestnicy reality show mogą się zmawiać, manipulować i zawierać sojusze. Ponadto zawodnicy, podobnie jak w reality show „Survivor”, muszą obmyślać własne strategie, które zaprowadzą ich do zwycięstwa.

Wiadomo już, że „Big Brother 14” będzie emitowany trzy razy w tygodniu: w środy, czwartki i niedziele. Finał odbędzie się w połowie września. Zwycięzca otrzyma w nagrodę 500 tys. dolarów.

Reality show tradycyjnie poprowadzi Julie Chen. Rolę producentów wykonawczych pełnić będą Allison Grodner i Rich Meehan.

O programie „Big Brother” możecie porozmawiać na łamach naszego Forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł