Rendez-vous

„Pamiętniki z wakacji 2” zwiększają oglądalność Polsatu

Logo programu Pamiętniki z wakacji

Po czterech odcinkach, emitowana w Polsacie druga edycja „Pamiętników z wakacji” gromadzi o ponad milion widzów więcej, niż wynosiła średnia oglądalność Polsatu w tym samym paśmie rok temu. Kanał pokonuje propozycje programowe TVP2 i TVN, przegrywa jednak z TVP1.

Logo programu Pamiętniki z wakacji
Logo programu Pamiętniki z wakacji

Program „Pamiętniki z wakacji 2” nadawany jest w soboty i niedziele o godz. 17:50. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że oglądalność czterech pierwszych odcinków wyniosła 2,14 mln widzów, co dało POlsatowi 15,77 proc. udziału w grupie 4+ i 19,55 proc. w komercyjnej 16-49.

W analogicznym okresie 2011 roku Polsat w tym samym paśmie notował słabsze wyniki. Jego programy śledziło wówczas 1,06 mln widzów, a udział wynosił odpowiednio 7,83 proc. i 9,83 proc.

Z kolei pokazywana jesienią 2011 roku pierwsza edycja „Pamiętników z wakacji” gromadziła średnio 2,28 mln oglądających, a udział stacji plasował się na poziomie 17,56 proc. w grupie 4+ i 20,17 proc. w grupie 16-49.

W czasie nadawania „Pamiętników z wakacji” Polsat zajmuje drugie miejsce wśród wszystkich widzów, zaraz za Jedynką, która emitowała w tym samym czasie m.in. zawody lekkoatletyczne, „Komisarza Alexa” i teleturniej „Jaka to melodia?”, co dało jej 23,09 proc. udziału.

Za Polsatem znalazły się Dwójka (gł. „Panorama”, „Sport”, „Pogoda” – 14,60 proc.) i TVN (g”Kuchenne rewolucje”, „Milion w minutę”, „Julia” – 10,75 proc.). W grupie komercyjnej Polsat osiągnął pozycję lidera rynku.

Program oglądają głównie kobiety, mieszkańcy wsi i średnich miast oraz osoby z wykształceniem podstawowym.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł