Tylko Muzyka 03

„Tylko Muzyka 3” – odcinek 1: relacja z castingu

Jurorzy programu Tylko Muzyka | fot. STUDIO69

Pierwszy odcinek „Must be the Music 3” obfitował w bardzo dobre występy utalentowanych wykonawców, którzy zachwycali nie tylko siłą głosu, energią, ale także osobowością i umiejętnością bawienia się muzyką. Jurorów zachwycili przede wszystkim 25-letnia Kasia Moś z Bytomia, która podczas pobytu w USA śpiewała z zespołem The Pussycat Dolls, Gethomil Lamarre z Haiti, który wprowadził do języka polskiego nowe wyznanie „Kuram Cię”, Włoch Dario Isidoris, śpiewający po włosku piosenkę Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”, a także Francuz Mat Jarosiński.

Jurorzy programu Tylko Muzyka | fot. STUDIO69
Jurorzy programu Tylko Muzyka | fot. STUDIO69

Gdy na castingu do „Must be the Music” pojawiła się Kasia Moś, publiczność i męska część jury wydała westchnienie zachwytu. Jeszcze przed występem 25-latka z Bytomia opowiedziała o przygodzie swojego życia. Jakiś czas temu pojechała na wakacje do Los Angeles. Dla zabawy wybrała się na karakoe do jednego z lokali. Tam zwróciła na nią uwagę wokalistka grupy The Pussycat Dolls, poszukująca nowych talentów do zespołu. Kasia śpiewała z dziewczynami z The Pussycat Dolls, a po powrocie do kraju nagrała płytę. Występ Kasi Moś, która zaśpiewała piosenkę Arethy Franklin „Natural Woman”, oczarował jurorów. Publiczność nagrodziła jej wykonanie owacjami na stojąco. Pod wrażeniem był szczególnie Adam Sztaba. – Ja mogę powiedzieć krótko, witam finalistkę „Must be the Music” – podsumował.

Na scenie świetnie poradził sobie przystojny Francuz Mat Jarosiński z zespołem Friends in China. Kora była zachwycona. – Jesteś cudny chłopiec – powiedziała, a panie na widowni zaczęły piszczeć.

Sporo pozytywnych emocji wywołał też występ Gethomila Lamarre’a, studenta filologii angielskiej z UW, który przeżył trzęsienie ziemi na Haiti. Po pierwszej piosence jury nie rozstrzygnęło, czy Gethomil przechodzi dalej. 32-latek z Haiti zaproponował, że zaśpiewa „Dawaj Polsko”. – Zagraj nam coś swojego, coś z wyspy, ale nie „Dawaj Polsko”. Zaśpiewaj co chcesz, ale nie „Dawaj Polsko” – domagała się Kora. Gethomil zaśpiewał własny utwór „Kocham Cię”, a jego wykonanie wzbudziło wybuch śmiechu jurorów i publiczności. „Kocham Cię” brzmiało bowiem jak „Kuram Cię”.

Zachwyt jury wzbudził też Włoch Dario Isidoris. On z kolei podbił serca jurorów wykonaniem po włosku piosenki „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena.

W sumie do kolejnego etapu przeszli: zespół Szulerzy z Inowrocławia z wokalistką Natalią, 9-letnia Oliwia Wieczorek spod Jarocina, Mat Jarosiński i jego zespół Friends in China z Anglii, Kasia Moś z Bytomia, zespół CzessBand z Warszawy, Roman Gładyś z Grzybowej Góry, Gethomil Lamarre z Warszawy, Ifi Ude z Warszawy, zespół Mama Selita z Warszawy, Dario Isidoris, zespół gospel Regeneration z Poznania.

[Super Express]

Poprzedni artykułNastępny artykuł