Top Model 2

Julia Pietrucha o „Top Model”: „Wypacza postrzeganie zawodu modelki”

Julia Pietrucha | fot. Super Express

Julia Pietrucha postanowiła dołączyć się do dyskusji o programie „Top Model”. Aktorka uważa, że show wypacza postrzeganie zawodu modelki. Pokazuje niewłaściwe zachowania ze strony fotografów, które w rzeczywistości nigdy nie mają miejsca.

Julia Pietrucha | fot. Super Express
Julia Pietrucha | fot. Super Express

Julia Pietrucha swoją przygodę z show-biznesem rozpoczęła od modelingu. W 2002 roku zwyciężyła w konkursie Miss Nastolatek, potem podróżowała po świecie i ma na koncie wiele sesji zdjęciowych. Nic dziwnego, że aktorka postanowiła skomentować afery związane z programem „Top Model”.

– Jako modelka zwiedziłam cudowne miejsca i poznałam wspaniałych ludzi. Nie mam złych wspomnień. Pracowałam w Los Angeles i w Nowym Jorku, między innymi z cenionym fotografem Patrickiem Demarchelierem, ale nigdy nie spotkałam się z takimi zachowaniami jak w polskiej wersji programu „Top Model”. On straszliwie wypacza postrzeganie zawodu modelki – wyznała Julia w rozmowie z magazynem „Gala”.

Aktorka dodała, że zachowanie fotografów, przedstawione w show, było absurdalne. – Dobry fotograf wie, że zdjęcie zmęczonej modelki nigdy nie będzie dobre. Tak samo wypacza ideę zawodu zmuszanie dziewczyn do rozbieranych sesji i eliminowanie tych, które odmówiły udziału. Te dziewczyny to podmioty, a nie przedmioty. Nie wolno w brutalny sposób podcinać im skrzydeł i sprowadzać do roli wieszaków na ubrania – powiedziała gwiazda.

[Super Express]

Poprzedni artykułNastępny artykuł