Dwa Światy

„Dwa Światy” powrócą?

Logo programu Dwa Światy

Ciekawe informacje napływają od przedstawiciela Grupy ATM, firmy produkującej popularne przed laty reality shows, które było można oglądać na antenie Polsatu. Już niebawem ATM wystartuje z własnym kanałem telewizyjnym, na którym zamierza prezentować zarówno nowe jak i archiwalne produkcje. W planach jest emisja starych programów reality show, ale także brana jest pod uwagę możliwość wskrzeszenia formatu „Dwa Światy”.

Logo programu Dwa Światy
Logo programu Dwa Światy

Nowy kanał nosi roboczą nazwę ATM Rozrywka, jednak bardzo prawdopodobne, że nazwa ulegnie modyfikacji. Stacja zamierza zaoferować widzom możliwość śledzenia nowych programów oraz archiwalnych produkcji, powstałych na zlecenie Polsatu i TV4. Wśród nich są m.in. „Dwa Światy”,”Amazonki”, „Gladiatorzy”, „Łysi i Blondynki”, a także wszystkie sześć edycji „Baru”.

Czy jest szansa, że ATM Rozrywka pokaże jakiś nowy reality show? – Myślimy o reaktywacji „Dwóch Światów”, cierpliwości – zapowiada przedstawiciel kanału na jednym z forów dyskusyjnych.

Przypomnijmy, że w programie „Dwa Światy” zawodnicy byli podzieleni na biednych i bogatych. Najpierw uczestnicy mieszkali w luksusowym domu, m.in: z jacuzzi, stołem bilardowym i pingpongowym oraz możliwością zamawiania dań z dowolnej restauracji. Po tygodniu przenieśli się do domu wiejskiego, po drugiej stronie stawu, który był przeciwieństwem poprzedniego. Zawodnicy musieli sami gotować, prać, spać na sianie – chyba, że uszyli sobie pościel. Za jeden dzień takiego życia każdy dostawał tysiąc złotych. Po tygodniu ogłaszano wyniki głosowania telewidzów, którzy wybierali gracza mającego wrócić do domu luksusowego. Za pobyt w nim uczestnik płacił tysiąc złotych. Gdy uczestnikowi brakowało pieniędzy, by dalej mieszkać w obiekcie luksusowym, mógł je pożyczyć od innego zawodnika. Jeśli nie udało mu się pozyskać środków, był eliminowany z dalszej gry. Zwycięzcą pierwszej edycji widowiska, emitowanej wiosną 2001 roku, był Tomasz Leiman.

Czy po 11 latach program ma szansę doczekać się reaktywacji? Wszystko zależne jest jednak od oglądalności. Jeżeli powtórkowa emisja „Dwóch Światów” spotka się z dużą popularnością wśród widzów, jest szansa, że AMT Rozrywka postanowi wskrzesić ten polski reality show.

Jako miejsce realizacji widowiska zostałby użyty obiekt, który wcześniej został zbudowany na potrzeby czwartej edycji „Big Brothera”. Dawny kompleks, w którym niegdyś realizowano „Dwa Światy”, już nie istnieje. Obecnie na jego miejscu znajduje się przedszkole.

Jedno jest pewne: póki co nie zanosi się, by stacja miała wskrzesić „Big Brothera”. – To format Endemola i byłby za drogi. „Dwa Światy” były znacznie ciekawsze. Może słabiej wypromowane przez Polsat. I byłyby tańsze dla nas w produkcji – zdradza informator.

Ponadto ATM Rozrywka przewiduje emisję zagranicznych formatów rozrywkowych, m.in. „Fortu Boyard”.

Już 1 marca ruszą na satelicie testy kanału. W maju ma się rozpocząć kampania reklamowa nowej stacji. Start przewidziano na 1 czerwca.

Poprzedni artykułNastępny artykuł