The Voice of Poland, The Voice of Poland 2

„The Voice of Poland” przegrał z TVN i TVP1. Są szanse na drugą edycję?

Logo programu The Voice of Poland

Program „The Voice of Poland” oglądało mniej widzów niż w przyciągały w tym czasie programy TVP1 i TVN, ale więcej niż śledziło w tym czasie propozycje programowe telewizji Polsat. TVP2 nie jest zadowolona z wyników oglądalności. Nie zdecydowano jeszcze o dalszych losach show.

Logo programu The Voice of Poland
Logo programu The Voice of Poland

Format nadawany był w soboty o godz. 20:00 przez 15 tygodni. Przez pierwsze tygodnie pokazywano odcinki castingowe, potem tzw. „Bitwy”, a ostatnim etapem były odcinki nadawane na żywo, do których trafiło 20 najlepszych uczestników.

Średnio cały program oglądało 2,27 mln widzów, co dało Dwójce 15,69 proc. udziału w grupie 4+ i 14,85 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Największą widownią cieszył się odcinek finałowy, który w minioną sobotę obejrzało 2,77 mln osób, co dało stacji odpowiednio 18,29 proc. i 16,98 proc. udziału.

Show równolegle pokazywany był także na antenie TVP HD. Średnia oglądalność w tym kanale wyniosła niemal 100 tys. widzów, przy udziale na poziomie 0,67 proc. i 0,92 proc.

W paśmie emisji „The Voice od Poland” TVP2 zajęła trzecie miejsce. Liderem była telewizja TVN, nadająca czwartą edycję „Mam Talent!”, a także filmy fabularne, co przełożyło się na 23,41 proc. udziału w grupie 4+. Na drugiej pozycji uplasowała się Jedynka („Pogoda”, filmy fabularne – 18,33 proc.). Gorzej od TVP2 wypadł jednak Polsat, który w tym czasie nadawał głównie filmy fabularne, a także „KSW” (11,84 proc.). Taka sama kolejność kanałów była w grupie 16-49.

Format „The Voice od Poland” śledziły głównie kobiety, widzowie w średnim wieku i starsi oraz mieszkańcy wsi. Program przyniósł z reklam dochody w wysokości 27,1 mln zł (dane netto, bez rabatów). Trzeba jednak dodać, że odcinki na żywo, nadawane w dwóch częściach, nie były przerywane reklamami.

– Nie jesteśmy usatysfakcjonowani oglądalnością „The Voice of Poland”, choć spotykaliśmy się niekiedy z bardzo pozytywnymi opiniami na jego temat. Powstaje jednak wrażenie, że format tego show nie najlepiej sprawdził się w Polsce – mówi Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP.

Wiosną przyszłego roku TVP2 planuje pokazywać drugą edycję show „Bitwa na głosy”. Na razie nie wiadomo, czy „The Voice” wróci na antenę jesienią. – Być może format wymaga modyfikacji, pewnych zmian uwzględniających specyfikę odbioru przez polskiego widza. Wszystkie te elementy będziemy rozważać i dyskutować przed podjęciem decyzji dotyczącej ewentualnej emisji programu w przyszłości – dodaje Stempień-Rogalińska.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł