Tylko Taniec

Polsat sprowadzi do Polski program „Got to Dance”?

Logo programu Got to Dance

Wygląda na to, że telewizja Polsat planuje emisję nowego tanecznego programu. Tak przynajmniej donosi dzisiejszy „Super Express”. Zdaniem tabloidu nowy show miałaby poprowadzić Kasia Cichopek. Na czym polega widowisko?

Logo programu Got to Dance
Logo programu Got to Dance

Według „Super Expressu” Polsat zamierza sprowadzić do polski format „Got to Dance”, emitowany do tej pory w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także w USA. W jednym z wywiadów dyrektor programowa Polsatu Nina Terentiew przyznała, że wcześniej nie widziała w tym widowisku potencjału, dlatego nie zdecydowała się na jego realizację. Wygląda na to, że drugi raz nie popełni tego błędu.

W przeciwieństwie do „You Can Dance”, „Got to Dance” jest otwarty nie tylko dla solistów, ale również dla grup tanecznych oraz par. Wszyscy mogą w nim rywalizować o nagrodę pieniężną (w Wielkiej Brytanii w pierwszym sezonie było to 100 tys. funtów, zaś w drugim – 250 tysięcy funtów). Zmaganiom utalentowanych tancerzy przygląda się jury złożone z gwiazd i specjalistów zarazem.

Program „Got to Dance” (pierwotnie tytuł brzmiał „Just Dance”) miał swoją premierę w grudniu 2009 roku na antenie brytyjskiej stacji Sky1 i do tej pory doczekał się dwóch edycji. Trzecią odsłonę planuje się na styczeń 2012 roku. Gospodarzem angielskiej wersji są Davina McCall, znana z prowadzenia tamtejszego „Big Brothera”, a także Matt J. Bell. W jury zasiadają Ashley Banjo z zespołu tanecznego Diversity, Kimberly Wyatt – była tancerka z Pussycat Dolls, a także gwiazda West Endu – Adam Garcia.

Oprócz emisji w Wielkiej Brytanii, widowisko doczekało się też lokalnej edycji w Stanach Zjednoczonych, gdzie format był pokazywany pod tytułem „Live to Dance”. Program nie przypadł do gustu widzom i Amerykanie nie zobaczą jego drugiej odsłony. W 2012 roku do produkcji własnej wersji szykują się za to Australijczycy.

Zdaniem „Super Expressu” polska edycja „Live to Dance” miałaby trafić na antenę Polsatu, a w roli prowadzącej prawdopodobnie zobaczymy Katarzynę Cichopek. – Coś się szykuje większego, ale naprawdę na razie jestem zobligowany, żeby nic nie mówić – zdradził niedawno Marcin Hakiel, mąż aktorki.

Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, „Got to Dance” trafi na antenę Polsatu wiosną 2012 roku.

Poprzedni artykułNastępny artykuł