Tylko Muzyka 02

„Tylko Muzyka 2” – odcinek 8: Marcelina Olak i MashMish w finale

Jurorzy programu Tylko Muzyka | fot. K. Kuczyk, FORUM

Wczoraj wieczorem poznaliśmy kolejnych finalistów drugiej edycji „Tylko Muzyka”. Decyzją widzów są nimi: 14-letnia Marcelina Olak, a także duet MashMish z charyzmatyczną wokalistką, córką Ewy Kasprzyk – Gosią Bernatowicz.

Jurorzy programu Tylko Muzyka | fot. K. Kuczyk, FORUM
Jurorzy programu Tylko Muzyka | fot. K. Kuczyk, FORUM

Niespodziewanie dla jury pierwsze miejsce w głosowaniu widzów zajęła 14-letnia Marcelina Olak. Drugie miejsce, także premiowane wejściem do finału programu, zajął zespół Gosi Bernatowicz, córki aktorki Ewy Kasprzyk, MashMish.

O ile wszyscy jurorzy – poza Korą – zachwycili się autorską piosenką MashMish, o tyle występ młodziutkiej Marceliny Olak raczej nie dawał jej szans na finał. Przynajmniej według jurorów. Jurorzy podkreślali, że dziewczyna ma niesamowity głos i wielkie możliwości techniczne, ale jeszcze nie dojrzała do zaśpiewania „Dziwny jest ten świat” Niemena z pełnym zrozumieniem. Jednak widzowie byli innego zdania i dziewczyna zajęła pierwsze miejsce w głosowaniu.

W przypadku MashMish jury zachwycało się nie tylko piękną kompozycją, ale i niezwykłą instrumentacją utworu i wokalem Gosi Bernatowicz – córki Ewy Kasprzyk. Adam Sztaba i Elżbieta Zapendowska zadeklarowali, że chętnie kupią płytę zespołu, gdy tylko ona wyjdzie.

Do finału nie weszły dwa zespoły, które faworyzowali jurorzy: ukraińska AtmAsfera oraz łódzka grupa Kamień Kamień Kamień. Obie formacje mają jednak jeszcze szansę na finał, ponieważ otrzymały nominację do dzikiej kart.

[Super Express]

Poprzedni artykułNastępny artykuł