You Can Dance 6

„You Can Dance 6” – odcinek 14: finał; Dominik Olechowski zwycięzcą!

Dominik Olechowski | fot. TVN

Za nami finał szóstej edycji „You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Nagrodę główną, czyli wyjazd na Broadway i 100 tys. złotych wygrał Dominik Olechowski.

Dominik Olechowski | fot. TVN
Dominik Olechowski | fot. TVN

Codziennie 10 godzin ciężkich treningów, stres, adrenalina i ciągła walka o wysoki poziom występów na scenie. W dzisiejszym, finałowym odcinku mogliśmy zobaczyć najciekawsze momenty szóstej edycji „You Can Dance”, chwile wzruszenia i śmiechu, a także wielką rywalizację o zwycięstwo.

Na początek Paulina i Dominik zatańczyli wspólny taniec współczesny w choreografii Mariusza Olszewskiego. – To była bardzo trudna choreografia, ale za to przepiękna – skomentował Agustin Egurrola. – Mieliście bardzo trudne zadanie. Zdarzyły się małe błędy, ale ta choreografia była właśnie dla finalistów „You Can Dance” – dodał. – Podobała mi się Paulina, która weszła w tą bajkę, zatańczyła na 100% i za to ci dziękuję! – powiedział Michał Piróg.

Następnie zobaczyliśmy hip-hop w choreografii Matta Cady. – W żadnej z dotychczasowych edycji nie było tancerzy, których ten program zmienił w tak dużym stopniu jak was – powiedziała o tancerzach zachwycona Kinga Rusin. – Nie tylko zagraliście rytmicznie, ale również zagraliście to. Nie wiem czy wiesz Paulina, ale jesteś pierwszą dziewczyną hip-hopową, która jest w finale – powiedział Agustin. – Dominik, tworzysz legendę tego programu, pokazujesz, że można w życiu zrobić wszystko. Trzy lata temu siedziałeś przed komputerem. Jestem twoim wielbicielem! – dodał.

Po tych występach zobaczyliśmy choreografię zbiorową w wykonaniu wszystkich uczestników 6. edycji programu (z wyjątkiem Michała, który ze względu na swoją kontuzję nie mógł wystąpić na scenie). Tancerze zatańczyli do utworu zespołu Dżem & Kasi Kowalskiej – „Modlitwa”.

Chwilę później wystąpiła – jak to określił Michał Piróg – „najbardziej opalona gwiazda polskiego show-biznesu”, Patricia Kazadi. Prowadząca program wykonała na żywo swój singiel pt. „Hałas”. Na scenie towarzyszyło jej mnóstwo tancerzy „You Can Dance”. Następnie Patricia zapowiedziała jeszcze jeden gościnny występ. Na scenie zobaczyliśmy nietypowy duet – przed widzami zaprezentowali się Patryk Rybarski (brał udział w warsztatach w Maroku) i Kasia „Milla” Kordzińska (uczestniczka 2. edycji programu). Ta dwójka pokazała, że taniec na rurze (czyli tzw. pole dance), to wyszła szkoła jazdy.

Na koniec przyszła pora na ogłoszenie werdyktu widzów. W ostatecznym starciu Dominik Olechowski pokonał Paulinę Przestrzelskę. To właśnie jemu przypadła nagroda główna, czyli wyjazd na Broadway i 100 tys. złotych.

[Plejada.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł