Survivor 04: Marquesas, Survivor 08: All-Stars, Survivor 20: Heroes vs Villains, Survivor 22: Redemption Island

Finał „Survivor 22: Redemption Island”. Kto zwyciężył?

Finaliści Survivor 22: Redemption Island | fot. CBS

Dobiegła końca 22. edycja reality show „Survivor”. Po 39 dniach, do wielkiego finału dotarły trzy osoby. Komu przypadło zwycięstwo i milion dolarów?

Finaliści Survivor 22: Redemption Island | fot. CBS
Finaliści Survivor 22: Redemption Island | fot. CBS

Za nami kolejna edycja „Survivor”. Dziś w nocy w Stanach Zjednoczonych ukoronowano zwycięzcę „Survivor 22: Redemption Island”. W grze wzięło udział 18 osób, w tym dwójka dobrze znanych uczestników poprzednich edycji – Russell Hantz (brał udział w „Survivor 19: Samoa” i „Survivor 20: Heroes vs Villains”) i Rob Mariano („Survivor 4: Marquesas”, „Survivor 8: All-Stars” i „Survivor 20: Heroes vs Villains”), którzy stanęli na czele dwóch plemion. Choć gra miała przebiegać pod znakiem walki między nimi, Russell bardzo szybko został wyeliminowany. Nie uratowała go nawet tytułowa Wyspa Odkupienia, na którą trafiali wyeliminowani uczestnicy.

Przypomnijmy, że Wyspę Odkupienia wprowadzono jako nowy zwrot akcji. Tym razem osoby wykluczone na Radzie Plemienia nie były eliminowane z programu, ale trafiały na Wyspę, gdzie walczyły o możliwość powrotu do gry. Pomysł nie należał jednak do najlepszych, bo choć dwójce uczestników udało się powrócić do programu, to natychmiastowo zostały one ponownie wyeliminowane przez swoich współplemieńców.

Po 39 dniach gry do wielkiego finału dotrwały trzy osoby: weteran Rob Mariano, „były agent wywiadu” Phillip Sheppard i najmłodsza uczestniczka w historii show – Natalie Tenerelli. Decyzję, komu przyznać tytuł Ostatniego Ocalałego i milion dolarów podjęło 9-osobowe jury.

Wyniki odczytano na żywo w Nowym Jorku. Decyzją sędziów, zwycięzcą „Survivor 22: Redemption Island” został 35-letni Rob „Boson” Mariano, na którego głosowało ośmiu sędziów (jeden głos otrzymał Phillip, nikt nie głosował na Natalie). Oprócz miliona dolarów, Rob otrzymał również nagrodę publiczności – 100 tys. dolarów dla ulubionego uczestnika show.

Rob Mariano ogłoszony zwycięzcą Survivor 22: Redemption Island | fot. CBS
Rob Mariano ogłoszony zwycięzcą Survivor 22: Redemption Island | fot. CBS

Dla Roba była to czwarta edycja „Survivor”, w której brał udział. Na przestrzeni 10 lat spędził łącznie w programie 117 dni. Uczestnicząc w „Survivor 8: All-Stars” (2004) zawarł sojusz z Amber Brkich (wcześniej brała udział w „Survivor 2: The Australian Outback”), z którą dotarł do finału. Amber została ogłoszona zwyciężczynią i otrzymała milion dolarów, a Rob oświadczył się jej w programie na żywo. W 2005 roku Amber i Rob pobrali się, a ich ślub było można zobaczyć na antenie telewizji CBS. Od tego czasu para doczekała się własnego dokumentalnego reality show „Rob and Amber: Against the Odds” (2006) w Fox Reality Channel oraz wzięła udział w „The Amazing Race 7” (2005) i „The Amazing Race 11: All-Stars” (2007) w telewizji CBS.

Jesienią tego roku stacja CBS wyemituje 23. edycję „Survivor”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł