X Factor

Znamy dziewięciu finalistów „X Factor”

Finaliści programu X Factor, jurorzy i producenci | fot. TVN

W czwartek odbyła się konferencja prasowa programu „X Factor”, podczas której poznaliśmy nazwiska osób, które przeszły do kolejnego etapu programu!

Finaliści programu X Factor, jurorzy i producenci | fot. TVN
Finaliści programu X Factor, jurorzy i producenci | fot. TVN

Trzy dni po wyłonieniu półfinałowej piętnastki uczestników, poznaliśmy 9 artystów/zespołów, zakwalifikowanych do ostatniego etapu rywalizacji. Jeszcze w niedzielę wiadomo było tylko tyle, że półfinalistów podzielono na trzy grupy. Grupą do 24 lat zajął się Kuba Wojewódzki, Czesław Mozil wziął pod swoją kuratelę starszych artystów, a Maja Sablewska została mentorką zespołów.

Na wczorajszej konferencji obecni byli jurorzy i producenci programu. Na imprezie ogłoszono pełną listę finalistów, a przed dziennikarzami zaprezentowała się trójka uczestników show: Michał Szpak, Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz i zespół Avocado.

Lista finalistów programu „X Factor”

Z grupy Kuby Wojewódzkiego (w wyborze pomagała mu Alicja Bachleda-Curuś) awansowali:
– Mats Meguenni
– Michał Szpak
– Ada Szulc

Z grupy Czesława Mozila (w wyborze pomagała mu Monika Brodka) awansowali:
– Malcolm William
– Gienek Loska
– Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz

Z grupy Mai Sablewskiej (w wyborze pomagał jej Sebastian Karpiel-Bułecka) awansowali:
– Avocado
– Sweet Rebels
– Dziewczyny

„Ten program po raz pierwszy pokaże, jaka jest więź między uczestnikami a jurorami” – mówił na konferencji Wojciech Iwański, reżyser „X Factor”. „Jurorzy będą odpowiadać za to jak uczestnicy śpiewają i wyglądają na scenie” – dodała Katarzyna Szałańska, producentka widowiska.

Relację z wydarzeń w domach jurorów i wybór 9 finalistów będzie można zobaczyć w niedzielnym odcinku programu o godz. 20:00.

Pierwszy program na żywo wyemitowany zostanie w niedzielę wielkanocną – 24 kwietnia. Wystąpi w nim dziewiątka finalistów, a każdy zaprezentuje się w innym utworze. Na przebieg eliminacji wpływ będą mieli widzowie poprzez SMS-owe głosowanie. „Dramaturgia programu polegać będzie na tym, że po występach wszyscy uczestnicy stać będą na scenie, a prowadzący wyczyta, które miejsca zajęli w głosowaniu. Dwie osoby, które zdobyły najmniej głosów, zaśpiewają dodatkową piosenkę, tzw. piosenkę ratunkową. O tym, kto z nich odpadnie, zdecydują jurorzy” – tłumaczy Iwański. Co tydzień z „X Factor” wyeliminowana zostanie jedna osoba. W finale spośród trzech wykonawców, zwycięzcę wybiorą telewidzowie.

Wiadomo już, że po zakończeniu emisji reality show, na rynku ukaże się płyta „X Factor” z nagranymi występami finalistów, zarejestrowanymi podczas wszystkich odcinków show.

Poprzedni artykułNastępny artykuł