Wipeout - Wymiatacze

Znamy uczestników „Wipeout – Wymiatacze”. Kasia Drzyżdżyk w programie

Uczestnik programu Wipeout | Foto: TVN

TVN ogłosiła oficjalną listę uczestników widowiska „Wipeout – Wymiatacze”. Co ciekawe, nie będzie to zwykła odsłona formatu, ale edycja w której pojawią się także celebryci. W formacie weźmie udział między innymi Katarzyna Drzyżdżyk – zwyciężczyni polskiej wersji „Wyprawy Robinson”.

Uczestnik programu Wipeout | fot. TVN
Uczestnik programu Wipeout | fot. TVN

Na ekstremalnym torze przeszkód w Argentynie zmierzą się cztery drużyny: Polacy, Ukraińcy, Białorusini i połączone siły Czechów i Słowaków. Każdy odcinek złoży się z czterech rund. Zawodnicy zmierzą się w sześciu grach kwalifikacyjnych, trzech grach indywidualnych i ostatniej, najważniejszej grze finałowej.

Na lądzie, w wodzie, błocie, powietrzu śmiałkowie walczyć będą o puchar Wipeout Cup. Przejście po wąskiej krawędzi przy ścianie, tak aby ruchome rękawice nie zepchnęły zawodnika do błota, zjechanie na linie zawieszonej nad wodą prosto do otworu wyciętego w ścianie, przedostanie się na drugą stronę basenu po czterech niestabilnych kulach, utrzymanie się na karuzeli, która kręci się coraz szybciej i wyżej – to zaledwie wstęp do tego, co ich czeka.

Każda z drużyn składać się będzie z dwudziestu zawodników (w tym dwóch rezerwowych). Polskę reprezentować będą: Iwona Guzowska (mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie, posłanka), Maciej Dębosz (policjant, komisarz w serialu „W11”), Kuba Bielak (dziennikarz TVN Turbo), Marcin Urbaś (sprinter), Anna Prus (aktorka), Łukasz Siełacz (kulturysta), Stanisław Karpiel-Bułecka (narciarz), Łukasz Pabich (lekkoatleta), Tomasz Kucharski (kajakarz, mistrz olimpijski z Sydney), Natalia Bocian (mistrzyni świata fitness do lat 21 i mistrzyni świata w konkurencji model fitness), Tomasz Puzon (karateka stylu kyokushin), Iza Faron (stewardessa), Martyna Majak (artystka cyrkowa), Monika Kurowska (fizjoterapeutka), Katarzyna Drzyżdżyk (modelka, zwyciężczyni programu „Wyprawa Robinson”), Patryk Raszkowski (tracer), Filip Stachowiak (tracer), Piotr Doryń (tracer, kaskader), Piotr Bętkowski (zawodnik rezerwowy, lekkoatleta) oraz Paweł Januszewski (zawodnik rezerwowy, trener).

Konkurencje będą na bieżąco komentowane przez dwóch dziennikarzy radiowych: Tomasza Zimocha (Polskie Radio) i Krzysztofa „Jankesa” Jankowskiego (Radio Eska). Widowisko poprowadzi Katarzyna Olubińska, znana widzom z programu „Dzień Dobry TVN”.

Reality show zadebiutuje na antenie TVN 13 lutego i będzie można go oglądać w każdą niedzielę o godz. 18:00. Na program złoży się 10 odcinków.

Poprzedni artykułNastępny artykuł