Top Model

Top Model. Zostań modelką – relacja z 8 odcinka

Uczestniczki programu Top Model | Foto: TVN

W poprzednim tygodniu Nicole musiała zrezygnować z udziału w Top Model z powodu kontuzji kolana. Nie uchroniło to jednak pozostałych dziewczyn przed eliminacjami. Z programu odpadła Pamela, a na miejsce Nicole weszła nowa uczestniczka – Magdalena Swat.

Uczestniczki programu Top Model | fot. TVN
Uczestniczki programu Top Model | fot. TVN

Dziewczyny nie były zadowolone z tego powodu. Rywalizacja staje się coraz ostrzejsza i modelki musiały walczyć, aby w dalszym ciągu być w programie, a Magda w ich mniemaniu weszła do programu trochę bokiem. Zgodnym chórem stwierdziły, że nowa nie będzie mieć z nimi łatwo, ale Magda przyjechała walczyć o swoje, a nie zawierać przyjaźnie.

Zaraz po „przywitaniu” nowej uczestniczki, do domu Top Model przyjechała Anja Rubik. Dziewczyny bardzo ucieszyły się z jej wizyty, ale okazało się, że jedna z najlepszych na świecie top modelek przygotowała dla nich bardzo trudne zadanie. Anja weszła w rolę klienta i przeprowadziła z dziewczynami casting. Od tego jak wypadną w czasie takiej rozmowy w przyszłości, będzie zależeć, czy dostaną pracę. Dla dziewczyn było to pierwsze tego rodzaju doświadczenie, więc nic dziwnego, że raz za razem popełniały karygodne błędy. Weronika nie założyła cielistych stringów, Beata nie zmieściła się w sukienkę, Ola była zbyt mało pewna siebie, a Paulina nie potrafiła odpowiadać na pytania w żadnym języku obcym. Dziewczyny były bardzo zdenerwowane – każda mogła odpaść za zawalone zadanie. Najlepiej poradziły sobie z castingiem Kasia i nowa uczestniczka – Magda, które otrzymały 20 dodatkowych klatek zdjęciowych na najbliższej sesji. Najgorsza była Paulina, która dopiero teraz zaczęła żałować, że odpuściła sobie naukę angielskiego w szkole. Dotarło do niej, że jeśli poważnie myśli o zawodzie modelki, to znajomość angielskiego czy francuskiego jest niezbędna.

Kolejnym gościem w domu był Michał Piróg. Dziewczyny dostały czas, aby przygotować się do wymarzonej przez nie imprezy. Tego trzeba im było. Wystrojone i wymalowane wsiadły do białego hammera, w którym szampan lał się strumieniami. Limuzyna zawiozła je do klubu, gdzie w blasku fleszy mogły zacząć zabawę i… kolejne zadanie.

Na imprezie znajdowało się wiele znanych osób z show-biznesu. Dziewczyny musiały odnaleźć i zdobyć wizytówki ważnych ludzi z branży modowej, takich jak Iza Bartosz – naczelna miesięcznika „Gala”, Mariusz Paprocki i Marcin Brzozowski – duet projektantów, Rodrigo De La Garza – projektant mody oraz Sasha Knezevic – redaktor naczelny „25 Magazine”, a prywatnie narzeczony Anji Rubik. To był sprawdzian, czy dziewczyny potrafią się zachować w towarzystwie i nawiązywać zawodowe kontakty. Po imprezie modelki oceniane były przez Anję Rubik, Izę Bartosz, Sashę i Rodrigo. Komisji przewodniczyła Lucyna Szymańska – szefowa agencji D’vision, która dla najlepszej z uczestniczek ufundowała sesję do portfolio, organizowaną przez jej agencję. Po raz kolejny najlepiej wypadła Kasia, chociaż Emilia również zdobyła wizytówki wszystkich VIP-ów, a Sasha był pod wrażeniem tradycyjnej serbskiej piosenki, jaką Emilia mu odśpiewała. Kasia przyznała, że był to jej dzień, bo oba zadania wykonała w 100%.

Po nocy zarwanej w klubie dziewczyny musiały przygotować się do kolejnej sesji. Tym razem zdjęcia były wyjątkowo trudne. Modelki miały zareklamować biżuterię Apart w czasie sesji beauty. Na pierwszy ogień poszła Magda. Pierwsza sesja i okazało się, że od razu ma pozować topless. Udawała, że wszystko jest w porządku, bo chciała wypaść profesjonalnie i zrobić jak najlepsze zdjęcie, ale w rzeczywistości wszystko bardzo przeżywała. Weronika po imprezie była bardzo zmęczona, co przełożyło się na jej zdjęcia. Zdaniem fotografki Aldony Karczmarczyk, to właśnie z Weroniką pracowało jej się najgorzej. Najlepiej na zdjęciach wypadła Ola, choć Aldona również dostrzegła, że Ola rozkwita dopiero przed aparatem. Dla Marty takie zdjęcia były nowością i trudnym zadaniem, a Beata zupełnie nie odnalazła się w czasie tej sesji. Paulinie nie powiodło się ani na castingu, ani nie wyszło jej wykonanie zadania w klubie, więc czuła silną presję. W czasie jej zdjęć do studia przyjechała Anja, co Paulinę jeszcze bardziej zdekoncentrowało. Zastanawiała się, czy jest aż tak beznadziejna, że Anja musi jej pomagać, czy może dostrzega w niej potencjał i dlatego chce pomóc jej się otworzyć… Pomoc Anji okazała się bardzo przydatna, bo zdjęcie Pauliny zostało ocenione jako jedno z najlepszych.

Wygrała Ola, której zdjęcie tak bardzo spodobało się jurorom, że Marcin Tyszka zaprosił ją na sesję dla Apartu, którą przygotowują wraz z Anją. Ponownie w czołówce znalazło się zdjęcie Emilii. Młoda mama wreszcie przekonała jurorów, że chce dalej walczyć o zwycięstwo. Na koniec przyszedł czas na kolejną eliminację. Tym razem z programu wykluczona została Marta Szulawiak.

[Plejada.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł