Supermodelki

Supermodelki śledziło 700 tys. widzów

Trwa casting do Super Models by L'Oreal Paris

Program Supermodelki, emitowany wiosną na antenie TVP1, oglądało średnio 690 tys. widzów. W czasie nadawania show Jedynka przegrywała z TVN i Dwójką, ale była nieco lepsza od Polsatu.

Trwa casting do Super Models by L'Oreal Paris
Super Models by L'Oreal Paris

Pierwsze dwa odcinki Supermodelek nadano w soboty o godz. 18.20, ale w kolejnych tygodniach show emitowano między godziną 12:00 a 13:00. Podczas emisji programu udział TVP1 w rynku wyniósł 10,73% w grupie 4+ i 9,62% w komercyjnej grupie 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Finał programu wyjątkowo został nadany w niedzielę o godz. 15:55, bowiem transmitowany był z imprezy Warsaw Fashion Street. Oglądało go 1,3 mln widzów, co dało Jedynce udział wynoszący odpowiednio 11,95%. i 9,35%.

W czasie emisji Supermodelek TVP1 zajęła trzecie miejsce w rynku telewizyjnym, zaraz za TVP2, która miała 16,58% udziału (Smaki czasu z Karolem Okrasą, filmy i seriale), oraz TVN z udziałami na poziomie 15,54% (Kuchenne rewolucje, Na Wspólnej, Szymon Majewski Show, filmy). Na czwartym miejscu, z udziałami wynoszącymi 9,86%, znalazł się Polsat (I kto tu rządzi, Wzór, Przygody Merlina, filmy).

Profil widowni programu pokazuje, że śledziły go najchętniej kobiety, widzowie pomiędzy 30 a 35 rokiem życia oraz po pięćdziesiątce, mieszkańcy wsi i małych miast, a także osoby z wykształceniem podstawowym i średnim. Wpływy reklamowe z show wyniosły 2,1 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

W programie Supermodelki, powstającym przy współpracy z portalem Sophisti.pl, młode dziewczyny rywalizowały o kontrakt z jedną z prestiżowych agencji modelek Next i New Age Models i wyjazd do Nowego Jorku. Zwyciężczynią show została Zuzanna Brończyk. Reality show prowadziła Agnieszka Maciąg.

Portal Sophisti.pl planuje castingi do drugiej edycji Supermodelek, ale nie podaje na razie żadnych informacji na ten temat.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł